24 lutego 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na 23 stycznia 2021. Atak zimy. Spadnie 12 cm śniegu w Polsce

Dzisiaj Polska znajduje się pod wpływem rozległej zatoki niżowej, która obejmuje centralną i północną część Starego Kontynentu. Wzdłuż pofalowanego frontu atmosferycznego z południa na północ ma przemieszczać się niewielki, mezoskalowy niż. Na zachodzie i północy zaznaczy się strefa frontowa rozdzielająca zróżnicowane fizycznie masy powietrza. Za frontem napływać będzie już chłodniejsze powietrze polarnomorskie, tuż przed frontem znajdzie się cieplejsze z południowego-zachodu. Ciśnienie powoli ma spadać.

Sytuacja synoptyczna na dzień 23.01.2021, 12 UTC

Na przeważającym obszarze Polski dziś zachmurzenie duże i całkowite z przejaśnieniami, a nawet krótkotrwałymi rozpogodzeniami. W zachodniej i północnej oraz centralnej części kraju opady atmosferyczne. Śnieg z deszczem i śnieg również w górach. Ataku zimy spodziewamy się częściowo na Ziemi Lubuskiej oraz Pomorzu Zachodnim i w woj. pomorskim, tam też przyrost pokrywy śnieżnej do 5-12 cm, co może skutkować utrudnieniami w ruchu drogowym.

Temperatura od 2°C na zachodzie i północy do 12°C na południu. Wiatr umiarkowany i porywisty-szczególnie na pogórzach.

Prognoza temperatury powietrza na sobotę. Miejscami wartości mogą być o 1-2 stopnie wyższe od prognozowanych przez model.

Prognoza zachmurzenia, zasięgu i rodzaju opadów atmosferycznych w sobotę na obszarze Polski,.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w sobotę na obszarze Polski.

Aktualna temperatura

Położenie chmur i opadów