24 lutego 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na 24 stycznia 2021 dla Polski. Ciepło tylko na wschodzie, intensywny śnieg w kraju

Dzisiaj sytuacja synoptyczna nie ulegnie dużej zmianie względem ostatnich dni. Dalej pogodę kształtować ma rozległa zatoka niżowa obecna nie tylko w polu przyziemnym, ale także w środkowej i górnej troposferze. Obejmuje obecnie przeważający obszar Europy i Morza Śródziemnego. Będziemy w strefie falującego frontu atmosferycznego, który przebiegać ma z północy na południu i stopniowo przesuwać się na wschód, wypierając cieplejsze powietrze. Wzdłuż frontu przemieszczać ma się niewielki niż, jaki przyniesie opady deszczu, mieszane i śniegu. Przed frontem zalegać ma jeszcze cieplejsze powietrze polarnomorskie, natomiast tuż za nim chłodniejsze również polarne z północnego-zachodu.

Sytuacja synoptyczna na dzień 24.01.2021, 12 UTC

W niedzielę zachmurzenie będzie duże i całkowite z większymi przejaśnieniami, a na południu i południowym-wschodzie z okresowymi rozpogodzeniami. Miejscami opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Przed południem lokalnie mgła. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w obszarach podgórskich Karpat miejscami o około 5-7 cm, poza obszarami górskimi do 2-5 cm. Temperatura od 0°C do 8°C. Najcieplej ma być na wschodzie, południowym-wschodzie. Chłodniej na pozostałym obszarze. Przeważnie od 0°C do 4°C.

Prognozowana temperatura powietrza na drugą część dnia w niedzielę.

Prognozowany obszar opadów deszczu i deszczu ze śniegiem oraz śniegu w niedzielę na obszarze Polski. Strefa opadów śniegu przemieszczać ma się od południowego-zachodu na północny-wschód.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Przed frontem wiać ma głównie z południowego-zachodu, tuż za nim z zachodu i północnego-wschodu. Najsilniejszy w górach i na obszarach podgórskich.