Pogoda na 25 listopada. Antycyklon. Zanikające opady śniegu. Mgły w Polsce

Po płytkim, lecz aktywnym niżu z południa nie ma już śladu. To znaczy został po nim ślad w postaci pokrywy śnieżnej na wschodzie Polski. Dziś dostajemy się pod wpływ obszaru podwyższonego ciśnienia z południa. Sprawdźmy co przyniesie nam pogoda na 25 listopada 2022.

Polska pod wpływem wyżu. Zanikające opady śniegu

Ostatnia doba przyniosła sporo opadów zimowych na południowym wschodzie i w centrum Polski. Dziś dostawali będziemy się pod wpływ obszaru podwyższonego ciśnienia. Centrum wyżu znajduje się nad Bałkanami, a obszar podwyższonego ciśnienia rozciąga się od Grecji po Polskę właśnie.

Pogoda na 25 listopada. Obszar podwyższonego ciśnienia
Pogoda na 25 listopada. Obszar podwyższonego ciśnienia

Silny wyż rozbudowuje się również na północnym wschodzie kontynentu. Tam panuje obecnie siarczysty mróz. Głębokie niże obserwujemy na Atlantyku, te ośrodki przyniosą bardzo dynamiczną pogodę, lecz bardziej na zachodzie Europy. Wróćmy do prognozy pogody na piątek dla naszego kraju. Sprawdź również: Silna śnieżyca zaatakowała Polskę

Opady śniegu zanikną z rana. Jeszcze w pierwszych godzinach po wschodzie słońca słabe, zanikające opady śniegu możliwe są na północy Polski. Słabe, lokalne opady śniegu mogą co prawda pojawiać się również na wschodzie, jednak ich występowanie będzie dziś mało prawdopodobne.

Mgły i zanikające opady
Mgły i zanikające opady, źródlo: kachelmannwetter.com

Prawdopodobne są dziś za to mgły. Wyż pod wpływ którego się dostaniemy będzie „gnił” przez co nad krajem odnotujemy dziś dużo wilgoci. Wszyscy wiemy, że duża wilgotność w chłodnej porze roku przynosi mgły. Tak będzie również dzisiaj. Mgły mogą dziś utrzymywać się przez większą część doby. Najwięcej mgieł pasie Polski Zachodniej, ale mgliście w piątek może być również w centrum i na południu kraju.

Pogoda na 25 listopada. Duża różnica temperatury w Polsce

Do Polski Wschodniej spływają chłodne masy powietrza z północy. W tym samym czasie na zachód kraju docierają nieco cieplejsze, morskie masy powietrza z regionów zachodnich kontynentu. W związku z tym, podczas gdy na zachodzie kraju pogoda na 25 listopada przyniesie nawet 8 stopni Celsjusza, na północnym wschodzie panował będzie całodobowy mróz.

Temperatury w piątek w Polsce
Temperatury w piątek w Polsce

Na północnym wschodzie i wchodzie nie będzie to w dzień mróz silny, jednak temperatura maksymalna osiągnie -1 do 0 stopni. I to tylko na kilka najcieplejszych godzin piątku, ponieważ z rana i pod wieczór (oraz nocami) mróz na wschodzie będzie silniejszy. Temperatury odczuwalnej w piątek nie będzie obniżał wiatr. Odczuwalne porywy wiatru do 30 km/h w południowej połowie Polski. W północnych regionach wiatr będzie praktycznie nieodczuwalny. Ciśnienie atmosferyczne wciąż rośnie. Po południe barometry pokazywać będą ponad 1020 hPa. Jeśli interesuje Cię pogoda w Polsce i na Świecie, zapraszamy na stronę główną portalu. Tam zawsze świeże aktualności i analizy pogodowe.