Pogoda na 25 lutego 2020 dla Polski. Śnieg i opady mieszane oraz deszcz. Prawdopodobne słabe burze. Silny wiatr w kraju

Pogoda na 25 lutego 2020 dla Polski. Śnieg i deszcz ze śniegiem. Prawdopodobne słabe burze. Silny wiatr w kraju. Sprawdź, gdzie sytuacja będzie dynamiczna.

We wtorek Polska znajdzie się pod wpływem atlantyckiego niżu o imieniu „ZEHRA”, który ulokowany będzie nad Cieśninami Duńskimi. Przez nasz kraj przejdzie dziś układ frontów atmosferycznych.

SIGNIFICANT IMGW-PIB na dzień 25.02.2020. 06 UTC

IMGW-PIB

Sytuacja synoptyczna na dzień 25.02.2020, 12 UTC

We wtorek na obszarze Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Występować będą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, natomiast wieczorem w północnej połowie kraju opady mieszane i śniegu. W górach prawdopodobny przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 8 cm.

Niewykluczone są burze głównie w pasie od Dolnego Śląska przez centrum kraju po Podlasie i Lubelszczyznę z opadami krupy śnieżnej. Temperatura oscylować ma w przedziale od 6°C na północy i w obszarach podgórskich Karpat do około 10°C w centrum i 12°C miejscami na południowym zachodzie.

Pogoda. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

Wiatr umiarkowany, miejscami dość silny, w porywach do 60 km/h, nad morzem, w obszarach podgórskich Karpat i lokalnie w czasie burz do 70 km/h. Wiatr południowo-zachodni i zachodni, początkowo na północnym wschodzie południowo-wschodni i południowy. W szczytowych partiach Sudetów i Tatr porywy wiatru do 100 km/h, w ciągu dnia stopniowo słabnące, i tam wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne – informuje IMGW-PIB

Prognoza pogody na wtorek (IMGW-PIB)

IMGW-PIB

Prognozowana temperatura na 2 m we wtorek w drugiej części dnia

Prognozowane zachmurzenie obszar i typ opadów

Bieżące położenie opadów i chmur tutaj

Aktualna temperatura w Polsce tutaj