Pogoda na 3 stycznia 2020 dla Polski. Wkroczy chłodny front, wystąpią opady i ochłodzenie. Jednak burze nie są prognozowane

Pogoda na 3 stycznia 2020 dla Polski. Wkroczy front atmosferyczne, wystąpią opady i ochłodzenie. Jednak burze nie są prognozowane. Sprawdźmy, co czeka nas w pogodzie w piątek.

W przeddzień weekendu Polska zacznie dostawać się pod wpływ układu niżowego o imieniu “FABIO” z centrum na wschód od Islandii. W godzinach późno popołudniowych na północnym zachodzie zaznaczy się strefa frontu chłodnego. Będzie to początek wielkich zmian w pogodzie. W weekend czeka nas dynamiczna aura, ale o tym więcej w kolejnych wpisach. Front chłodny zamykać ma ciepły wycinek niżu od północnego zachodu. W nocy z piątku na sobotę opady dotrą do centralnej i wschodniej części RP.

Prognoza pogody na piątek (IMGW-PIB)

Zachmurzenie w piątek na ogół umiarkowane oraz duże. Głównie w północnej i zachodniej części Polski. Spodziewane są miejscami opady deszczu.

Najwięcej chmur będzie na północy i zachodzie naszego kraju. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe.

IMGW informuje, silny wiatr

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na Pomorzu dość silny i porywisty, w kotlinach sudeckich w porywach do 55 km/h, nad morzem do 65 km/h, południowo-zachodni. W Tatrach porywy wiatru do 80 km/h, w Sudetach do 110 km/h – informuje IMGW-PIB

Prognoza zachmurzenie i opadów w piątek według modelu SWISS-HD