Pogoda na 30 grudnia 2019. Front ciepły oraz ocieplenie. Opady marznącego deszczu i mżawki. Burze nie wystąpią

Pogoda na 30 grudnia 2019. Front ciepły oraz ocieplenie. Opady marznącego deszczu i mżawki. Burze nie wystąpią. Sprawdźmy, co czeka nas w pogodzie w przedostatni dzień roku.

O poranku według SIGNIFICANTU IMGW-PIB zaznacza się strefa opadów atmosferycznych na froncie ciepłym. Dokonuje się wymiana powietrza arktycznego, napływającego w ostatnich dniach po wschodniej stronie silnego wyżu, którego centrum znajdowało się na pograniczu Niemiec, ale także Czech oraz Polski.

W centrum silnego układu wyżowego ciśnienie atmosferyczne wyniosło aż 1043 hPa, co jest jedną z najwyższych wartości w ostatnich latach. Na obszarze Polski na barometrach notowano aż 1040 hPa na poziomie morza.

Krótki epizod zimowy dobiega końca. Najwięcej śniegu leży w górach na południu Polski. Pokrywa śnieżna na Kasprowym Wierchu wynosi aż 160 cm.

Napływ coraz cieplejszego powietrza zaznacza się doskonale na poziomie 850 hPa

Na przeważającym obszarze Polski dziś zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. W pierwszej części dnia punktowo w centrum oraz na wschodzie i północnym wschodzie, ale także na południu opady deszczu i mżawki. Miejscami możliwa gołoledź.

Wiatr na południu słaby, miejscami także umiarkowany, na pozostałym obszarze przeważnie umiarkowany i okresami porywisty, nad morzem także dość silny i silny, do 50 km/h, południowo-zachodni. Na północy kraju porywy wiatru do 60 km/h, nad morzem do 75 km/h – informuje IMGW-PIB

Temperatura z każdą godziną będzie rosnąć na obszarze Polski

Prognoza pogody na poniedziałek, 30 grudnia 2019 dla Polski według IMGW-PIB

Strefa rozpogodzeń postępować będzie od północnego zachodu na południowy wschód. Wieczorem w wielu miejscach Polski ma być już pogodnie.