Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na 31 grudnia 2019 dla Polski. Mokry śnieg, deszcz ze śniegiem oraz deszcz. Dynamiczna aura, lecz burze nie wystąpiąPogoda na 31 grudnia 2019 dla Polski. Mokry śnieg, deszcz ze śniegiem oraz deszcz. Dynamiczna aura, lecz burze nie wystąpią. Sprawdźmy, co czeka nas w pogodzie w ostatni dzień 2019 roku.

Epizod z zaleganiem powietrza arktycznego dobiegł końca. Nasz kraj dostał się w zasięg cyrkulacji strefowej. W nocy z niedzieli na poniedziałek front ciepły wędrował z północnego zachodu na południowy wschód. Miejscami na froncie ciepłym obserwowano opady marznącego deszczu, jakie powodowały gołoledź.

W ostatni dzień 2019 roku przez nasz kraj przejdzie aktywny front chłodny. Za frontem napływać ma nieco chłodniejsza masa powietrza o chwiejnej równowadze termodynamicznej. Duża różnica ciśnienia sprzyjać będzie wietrznej aurze na obszarze Polski.

Sytuacja synoptyczna na dzień 31.12.2019, 12 UTC

Pogoda. Dużo chmur, miejscami spadnie deszcz ze śniegiem i mokry śnieg

Strefa aktywnego frontu chłodnego sprzyjać ma dynamicznej aurze w dniu 31 grudnia 2019. Zachmurzenie w Polsce będzie na ogół duże, miejscami całkowite, lecz możliwe są większe przejaśnienia. Szczególnie w drugiej części dnia na północnym zachodzie i północy po przejściu frontu prognozowane są rozpogodzenia.

Prognoza pogody na wtorek (IMGW-PIB)

Pogoda. Silny wiatr w wielu miejscach Polski. Ostrzega IMGW-PIB

Wiatr umiarkowany i dość silny, na morzem okresami silny, w całym kraju porywisty, zachodni i północno-zachodni. Na wschodzie porywy wiatru do 75 km/h, nad morzem do 80 km/h, wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h. W górach wiatr powodował będzie zawieje i zamiecie śnieżne. W całym kraju przelotne opady deszczu, na wschodzie także deszczu ze śniegiem, a lokalnie w obszarach podgórskich i górach śniegu – informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Prognozowana temperatura powietrza w dniu 31.12.2019, godzina 13 czasu środkowoeuropejskiego

Prognozowany obszar i typ opadu oraz zachmurzenie w ostatni dzień 2019 roku

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz