Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na 9 października 2022. Antycyklon Vangelis nad Polską

Pogoda na 9 października 2022. Antycyklon Vangelis nad Polską


Wczoraj przez Polskę wędrował front atmosferyczny przynosząc przejściowe zachmurzenie i przelotne opady deszczu. Pogoda na 9 października to powrót do wyżowej, pięknej i bezchmurnej aury. Nad południową Polską znajdzie się centrum wyżu Vangelis. Poniżej mapa baryczna Europy.

Pogoda na 9 października. Centrum wyżu nad Polską
Pogoda na 9 października 2022. Centrum wyżu nad Polską

Podczas gry jeszcze wczoraj front chłodny znajdował się nad Polską, dziś został on wypchnięty już na wschód i nie wpływa na pogodę w kraju. Na północy Europy przetaczają się kolejne cyklony przynosząc silne wichury. Całkowicie nie dotyczy to jednak naszego regionu kontynentu.

Pogoda na 9 października. Nieco chłodniejszy dzień

Przejście frontu atmosferycznego ostatniej doby skutkuje dziś nieco niższymi temperaturami powietrza. Za frontem spłynęły w nasz region chłodniejsze masy morskie z północnego zachodu. W związku z tym dziś w kraju termometry nie wskażą dwudziestek.

Temperatury nad Polską. Niedziela 9 października 2022
Temperatury w Polsce. Niedziela 9 października 2022

Powyżej prognoza temperatury na dzisiejszy dzień. Podczas gdy, na krańcach zachodnich Polski termometry wskażą do 17 stopni Celsjusza, na wschodzie będzie chłodniej. W regionach wschodnich termometry wskazywały będą dziś 14-15 stopni Celsjusza. Do tego czeka nas dużo słońca i bardzo słaby wiatr. W związku z tym temperatura odczuwalna może być nawet wyższa niż ta wskazywana przez termometry. Zobacz również: Silny atak zimy w Kanadzie.

Brak opadów atmosferycznych w Polsce

Pogoda na 9 października przynosi mglisty i lekko pochmurny poranek w centralnej i wschodniej Polsce. Jednak bardzo szybko chmury i zamglenia odpuszczą odsłaniając całkowicie bezchmurne niebo.

Pogoda na 9 października. Bezchmurne niebo w Polsce
Pogoda na 9 października. Bezcmurne niebo w Polsce

Powyżej prognoza zachmurzenia i opadów dla Polski na dzisiejszy dzień. Jak widać, nic tu nie widać, więc zarówno zachmurzenia, jak i opadów dziś w Polsce nie uświadczymy. Na powyższej mapie widać za to, że nad południową częścią kraju znajdzie się dziś centrum wspomnianego wyżu Vangelis. To właśnie ten antycyklon zapewni nam dziś tak świetną pogodę w całym kraju. Do tego bardzo wysokie jest ciśnienie atmosferyczne. Barometry wskażą dziś nawet w okolicach 1030 hPa. Biomet jest kkorzystny.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk