Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na dziś 03.02.2021. Polska w środę podzielona pogodowo

Pogoda na środę 3 marca dla Polski

Na pogodę w Polsce wpływał dziś będzie wyż z centrum w południowo wschodniej Europie. Zapewni on dość dobrą i słoneczną pogodę. Jednak nie wszędzie w Polsce będzie dziś słonecznie. Zapraszamy na prognozę pogody na środę 3 marca 2021.

Pogoda w środę 3 marca przyniesie chwile za słońcem, ale nie wszędzie

Na poniższej mapie synoptycznej (źródło dwd.de) wyraźnie widać rozległy wyż baryczny rozciągający się nad dużym obszarem Europy Południowej i Centralnej. W związku z tym na dużym obszarze kontynentu pogoda będzie słoneczna i bezchmurna, a opadów będzie mało. Podobnie wyglądało to będzie w środę w Polsce. W dniu dzisiejszym nie spodziewamy się w kraju opadów. Jednak nie wszędzie niebo będzie bezchmurne.

Pogoda dziś w Polsce

Od rana bezchmurne niebo panowało będzie na zachodzie, południowym zachodzie i południu kraju. Na północy, północnym wschodzie i częściowo wschodzie z rana bardzo prawdopodobne są mgły. Uwaga, lokalnie mgły mogą być dość gęste mocno ograniczając widzialność poziomą. W każdej kolejnej godzinie środy zachmurzenie i mgły odsuwały będą się na północny wschód, a bezchmurne niebo obejmowało będzie coraz większy obszar naszego kraju.

Pogoda w środę 2 marca. Chmury na północnym wschodzie. Reszta Polski w słońcu

Trudno jest przewidzieć na jak dużym obszarze kraju zachmurzenie nie odpuści przez cały dzień. Prawdopodobnie jednak mieszkańcy Podlasia, Warmii i Mazur nie będą dziś mieli szczęścia oglądać bezchmurnego nieba. Po zmroku w wymienionych regionach znów prawdopodobne będą mgły.

Duża różnica temperatury w Polsce w środę 3 marca

Poranek w środę 3 marca będzie jeszcze dość równy jeśli chodzi o temperaturę w naszym kraju. W wielu regionach Polski do godziny 7-8 możliwy jest delikatny mróz. Nie będzie on jednak większy niż -2 stopnie. Z każdą godziną środy temperatury jednak będą rosły. Niestety, wpływ na to będzie miało przede wszystkim zachmurzenie, a właściwie jego brak.

Lekki mróz o poranku w Polsce

Tak jak pisaliśmy w powyższych akapitach, w środę nie wszędzie w Polsce świeciło będzie słońce. Tam gdzie promienie słoneczne nie będą blokowane przez zachmurzenie, temperatury nad Polską rosły będą bardzo szybko. W związku z tym najcieplej dziś będzie tam, gdzie najwięcej słońca. Na południowym zachodzie kraju w najcieplejszym momencie dnia będzie nawet do 15 stopni ciepła. Nieznacznie chłodniej, bo do 10 stopni na zachodzie i południowym wschodzie kraju. Prawdopodobne jest, że przez zachmurzenie na północnym wschodzie, w regionach tych będzie dużo chłodniej niż w pozostałych regionach kraju. Doprowadzi to do dużego kontrastu temperatury w kraju. W czasie, gdy na południowym wschodzie będzie 15 stopni Celsjusza, na Warmii, czy Podlasiu słupki rtęci wskazywać mogą zaledwie 2-4 stopnie powyżej zera.

Ciepła środa 3 marca w Polsce południowej i zachodniej

Pogoda dziś w Polsce nie przyniesie wiatru. Środa 3 marca będzie praktycznie bezwietrzna na terenie kraju. Słaby wiatr pojawi się w górach, a także na północnym wschodzie, tam gdzie wpływ na pogodę będzie miał front atmosferyczny znad Republik Bałtyckich. Na zakończenie chciałbym serdecznie zaprosić na najnowszą analizę najbliższych dni w pogodzie. Patrzymy jak to będzie z tym mrozem między 5-10 marca w Polsce. Więcej piszemy o tym w tym wpisie.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk