16 czerwca 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na dziś 11 maja 2021. Duże szanse na upał w Polsce

Pogoda. Szansa na upał w Polsce

Do Polski zbliża się niż z zachodu, jednak nie będzie miał on jeszcze wpływu na pogodę dziś. Wejście niżu do naszego kraju skutecznie blokuje silny wyż z centrum nad Rosją. W związku z tym pogoda na dziś przyniesie nam kolejny, bezchmurny i bardzo ciepły dzień w Polsce. Zapraszam na szczegóły prognozy pogody na dzisiejszy dzień.

Pogoda na dziś. Duże szanse na upał w Polsce

Mamy 6 rano. Rzut oka na aktualną temperaturę w Polsce. Notujemy właśnie bardzo ciepły poranek. Słupki rtęci praktycznie wszędzie na nizinach wskazują ponad 10 stopni. Najwyższe temperatury notujemy obecnie w centrum kraju, gdzie słupki rtęci wskazują o 6 rano nawet 14 stopni ciepła. To dobry znak w sprawie ewentualnego pierwszego upału w tym roku.

Pogoda-na-dzis-upał-w-Polsce

Powyższa mapa to prognoza temperatury w najcieplejszym momencie dnia na wtorek 11 maja dla Polski (model GFS). Podczas gdy na wschodzie kraju dziś słupki rtęci wskazywały będą delikatnie powyżej 20 stopni, na zachodzie zrobi się gorąco. W całej zachodniej połowie Polski słupki rtęci wskazywały będą powyżej 25 stopni. Najcieplej na Śląsku, w Małopolsce i na Ziemi Lubuskiej. Tutaj model GFS prognozuje temperatury na poziomie 28 stopni Celsjusza. Stąd moje przypuszczenia, że lokalnie we wtorek 11 maja w Polsce pojawi się upał, czyli termometry wskażą dziś 30 stopni w cieniu. Jak będzie, zobaczymy pod koniec dnia. Pewnym jest, że przed nami bardzo ciepły dzień, a nawet gorący.

Pogoda w Polsce. Piękny, bezchmurny wtorek 11 maja

Na początku wpisu napisałem, że do Polski z zachodu zbliża się niż. Ten aktywny ośrodek niskiego ciśnienia przyniesie dziś burze w Niemczech nawet przy samej granicy z Polską. Jednak jeszcze dziś wędrówka niżu dalej na wschód skutecznie blokowana będzie przez silny wyż rosyjski. W związku z tym pogoda na dziś zapewni nam wspaniałą, słoneczną aurę praktycznie w całej Polsce. W kraju nie pojawią się dziś opady atmosferyczne. I tutaj skończę akapit o zachmurzeniu i opadach w dniu dzisiejszym. Czeka nas dzisiaj mnóstwo słońca.

Pogoda na dziś. Wiatr w Polsce

Niestety mam też gorsze wiadomości pogodowe na dziś. W dalszym ciągu nękał będzie nas silny wiatr. Wiejący z południowego wschodu wiatr obniżał dziś będzie temperaturę odczuwalną zwłaszcza na wschodzie i północy kraju. To właśnie w tych regionach wiało będzie w Polsce najmocniej. Porywy wiatru dzisiejszego popołudnia osiągną na północny, w centrum i na wschodzie kraju nawet 70 stopni. Na zachodzie i południu wiatr również będzie odczuwalny, jednak nie będzie już tak porywisty jak we wspomnianych regionach. To jedyna gorsza informacja pogodowa na dziś. Ciśnienie co prawda delikatnie spada, lecz nadal jest na wysokim poziomie i nie ma wpływu a nasze samopoczucie. Cieszmy się więc wspaniałym, letnim i pogodnym dniem.