Pogoda na 4 marca 2021. Już dziś nadchodzi mróz. W nocy sypnie śnieg

Czwartek jest tym dniem, w którym pogoda przyniesie zmiany do Polski. Najważniejsza zmiana w pogodzie dziś to zmiana cyrkulacji powietrza. Z północy zaczęły spływać do nas arktyczne, chłodne masy powietrza. Dodatkowo do Polski zbliża się front atmosferyczny co dodatkowo wpłynie na pogodę dziś w Polsce.

Pogoda dziś przyniesie ochłodzenie z północy. Pojawi się mróz

Dzisiejszy dzień przyniesie bardzo duży kontrast termiczny w Polsce. Podczas gdy na południu temperatury sięgać będą nawet 15 stopni, na krańcach Polski północnej słupki rtęci wskazywać mogą nawet w okolicach zera. Do Polski spływać zaczęło arktyczne powietrze z północy. W związku z tym z każdą godziną ochłodzenie obejmowało będzie coraz większy obszar kraju. Ochłodzenie dziś w Polsce nadciąga z północy, więc w pierwszej kolejności zimno zrobi się w regionach północnych kraju.

Temperatura 4 marca w Polsce. Mróz nadciąga z północy

Jeszcze przed południem w czwartek 4 marca bardzo ciepło będzie w centralnej i południowej części kraju. W czasie gdy na północy będzie około zera, przykładowo w Warszawie spodziewamy się temperatury rzędu 8-10 stopni. Na południu kraju, przy rozpogodzeniach nawet do 13-15 stopni ciepła. Z każdą godziną dzisiejszego dnia robiło będzie się chłodniej. Już późnym popołudniem chłód obejmie całą Polskę, a na północy pojawi się mróz. W związku ze spływem arktycznego powietrza noc z czwartku na piątek będzie mroźna w północnej części Polski. Jednak to oczywiście temat na wieczorny wpis o prognozie pogody na noc. Źródło map temperatury wxcharts.com

Pogoda w czwartek 4 marca. Po południu mróz w Polsce północnej

Pogoda w czwartek 4 marca, czyli wyż odpuszcza. Fronty atmosferyczne nad Polską

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, w regionie doszło do zmiany cyrkulacji mas powietrza. Wyż JACQUELINE, który od wielu dni „pilnował” stabilnej pogody odsuwa się na południe robiąc miejsce chłodniejszej masie powietrza i frontom atmosferycznym z północy Europy.

Pogoda na dziś 4 marca. Fronty atmosferyczne Polska

Już podczas dzisiejszego dnia przez kraj wędrował będzie front chłodny, przynosząc prócz ochłodzenia opady zimowe. Na ten moment wygląda, że pogoda dziś w Polsce przyniesie cały przekrój możliwych opadów atmosferycznych. Najwięcej opadów w dniu dzisiejszym pojawi się w północnej części kraju, ale i na południu niewykluczone są opady deszczu. W związku z ochłodzeniem na północy Polski padać może dziś nie tylko deszcz, ale również deszcz marznący, a lokalnie nawet sam śnieg.

Pogoda na 4 marca. Dużo opadów w Polsce. Na północy możliwy śnieg

Czwartek po południu przyniesie już opady w całej północnej części kraju. Wraz ze spadającą temperaturą opady przechodziły będą z deszczu w śnieg z deszczem, a w końcu sam śnieg. Noc z czwartku na piątek i piątkowy poranek może zaskoczyć drogowców i kierowców, o czym piszemy w tym miejscu.

Na koniec prognozy pogody na czwartek 4 marca wspomnijmy o wietrze. Wiatr pojawi się dziś przede wszystkim przed południem. Najsilniejszych porywów wiatru spodziewamy się przed południem w centrum i na wschodzie Polski. W regionach tych lokalnie wiać może do 70 km/h. Silniejszy wiatr, nawet do 90 km/h w górach. Jednak z każdą godziną czwartku wiatr powinien zanikać, by pod wieczór ustać nad Polską całkowicie.