24 lipca 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na dziś, niedzielę 13.06.2021

Pogoda na dziś 13 czerwca dla Polski

Pogoda na dziś nie przyniesie nam tak bardzo dynamicznych zjawisk pogodowych jak dzień wczorajszy. Burze możliwe są jeszcze na wschodzie, ale z pewnością nie będzie ich tak dużo jak jeszcze dobę wcześniej. Dziś front atmosferyczny wpływał będzie na pogodę na wschodzie kraju. Pogoda dziś uspokoi się całkowicie na zachodzie Polski. Dzielnice zachodnie i częściowo centralne są już pod wpływem wyżu z centrum nad Europą Zachodnią. Poniższa mapa pochodzi z serwisu dwd.de

Sytuacja baryczna Europa

Pogoda na dziś. Mniej opadów

Wczorajszy dzień przyniósł nam przejście przez Polskę aktywnego frontu atmosferycznego. W wielu regionach Polski intensywnie padał deszcz. Przechodziły też burze. My, jako ekipa Fanów Pogody zrealizowaliśmy pierwszy w tym roku, tak naprawdę mocny wypad za burzami. Udało nam się sfotografować burze na granicy Lubelszczyzny i Mazowsza, a w kolejnych godzinach również komórkę burzową, która uderzyła wieczorem w sam Lublin. Mamy połowę czerwca, a pierwszy raz jesteśmy w tym roku usatysfakcjonowani z pościgu za burzami. No, ale koniec tych “burzowych” rozważań. Wróćmy do pogody na dziś. Niedziela 13 czerwca przyniesie nam znacznie mniej deszczu i dynamicznych zjawisk.

Pogoda na dziś. Opady na wschodzie Polski 13 czerwca

Cała zachodnia część Polski wraz z centrum znajduje się już pod wpływem ośrodka wysokiego ciśnienia. Zapewni on słoneczną, dobrą pogodę. Podczas gdy na zachodzie będzie spokojnie, na wschodzie kraju w godzinach popołudniowych znów rozwiną się chmury kłębiaste. Przelotne opady deszczu i burze wystąpić dziś mogą na Warmii, Mazurach, Podlasiu, Lubelszczyźnie, czy Podkarpaciu. Pierwsze chmury kłębiaste rozwijać zaczną się wczesnym popołudniem. Pod wieczór chmury odejdą za naszą wschodnią granicę. Podczas przechodzenia najwyżej wypiętrzonych chmur spodziewać się możemy wyładowań atmosferycznych. Burze, jeśli się pojawią, nie będą bardzo aktywne elektrycznie. Największe zagrożenie ze strony burz to ulewne opady deszczu oraz silniejsze porywy wiatru (do 80km/h).

Chłodno i silny wiatr w Polsce w niedzielę

Do wiatru jeszcze za moment wrócę. Sprawdźmy temperatury powietrza jakie przyniesie nam pogoda na dziś. Otóż za frontem do kraju spłynęła chłodne powietrze morskie. Ochłodzenie nie potrwa długo, lecz dziś spodziewamy się temperatur poniżej 20 stopni w większości regionów kraju.

Pogoda na dziś. Temperatury w Polsce 13 czerwca

Najwyższe temperatury w północnych regionach kraju. Tam słupki rtęci wskażą nawet 18 stopni powyżej zera. Najchłodniej będzie na wschodzie i południu, gdzie w najcieplejszym momencie dnia będzie zaledwie 14 stopni Celsjusza. Temperaturę odczuwalną w Polsce obniżał będzie wiatr. Niedziele będzie wietrznym dniem w Polsce. Przed południem wiało będzie z prędkością do 50 km/h w pasie centralnym Polski. W godzinach popołudniowych strefa najsilniejszego wiatru przeniesie się na wschód kraju. Tam po południu wiać może nawet do 70 km/h. Podczas przechodzenia burz wiatr może być jeszcze silniejszy. Wieje z północnego zachodu. Wiatr jest chłodny, co obniża temperaturę odczuwalną od 2-3 stopnie. Ciśnienie atmosferyczne w niedzielę zacznie rosnąć. Po południe w centrum Polski znów zobaczymy 1020 hPa na barometrach.