Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na dziś. Piątek 04.06.2021 przyniesie powiew lata

Pogoda na dziś 04.06.2021


Pisząc o pogodzie na dziś mam dla Was praktycznie same dobre wiadomości. Nadal znajdujemy się w zasięgu rozległego wyżu, którego obszar rozciąga się od Skandynawie po południową Europę. Od zachodu zbliżał będzie się front atmosferyczne, ale jeszcze dziś nie wpłynie on na pogodę w Polsce. Front o charakterze ciepłym przyniesie burze u naszych zachodnich sąsiadów. Zapraszam na prognozę pogody na dziś dla Polski. Poniżej map (dwd.de) obrazująca sytuację baryczną w Europie dnia 4 czerwca 2021.

Pogoda na dziś. Polska pod wpływem wyżu

Pogoda na dziś. Ciepły dzień w Polsce

Piątek przyniesie dość wysokie temperatury w Polsce. Oczywiście nie będzie to jeszcze upał jak w niektórych regionach Europy. Jednak czeka nas dzień, gdy temperatury sprawią, że będziemy czuli się komfortowo. Na zachodzie kraju, dla niektórych z nas może już być zbyt ciepło, gdyż lokalnie, termometry wskażą tam nawet 25 stopni powyżej zera. Nieco chłodniej, bo w okolicach 22-23 stopni nad morzem, w centrum i na południu kraju. Znów najniższe temperatury na wschodzie kraju. Jednak i tu temperatura będzie zdecydowanie letnia, a słupki rtęci pokazywały będą powyżej 20 stopni Celsjusza. Temperatury zdecydowanie będą dziś sprzyjały aktywnościom na świeżym powietrzu.

Temperatura dziś w Polsce

Piątek pogodny w większości regionów Polski

Tak jak wspominałem na początku wpisu. Znajdujemy się pod wpływem wyżu, ale od zachodu do kraju zbliżał będzie się front atmosferyczny. W związku z tym nad przeważającym obszarem Polski piątek 4 czerwca będzie słoneczny i bezchmurny. Wyjątkiem jest poranek na wschodniej granicy kraju, gdzie zalega strefa wilgoci oraz krańce zachodnie kraju, nad które wkroczyła już strefa zachmurzenia związana z frontem ciepłym. Podczas, gdy chmury na wschodzie kraju odpuszczą, zachmurzenie frontowe na zachodzie utrzymywać dziś może się nawet przez cały dzień.

Pogoda na dziś. Dużo słońca, mało opadów

Opady nad Polską w piątek nie pojawią się wcale lub pojawią się w formie bardzo lokalnej. Po południu, we wschodniej części kraju możliwy jest rozwój chmur kłębiastych. Z wyżej rozbudowanych w pionie chmur może po południu i wieczorem pojawić się słaby, krótkotrwały i bardzo lokalny opad. Jednak prawdopodobieństwo na pojawienie się opadów na wschodzie jest nikłe. W centralnym pasie kraju opady nie pojawią się z pewnością. Mieszkańcy północy, centrum i południa kraju dziś cały dzień ze słoneczną pogodą bez opadów. Słaby, przelotny deszcz pojawić może się na zachodzie kraju. Możliwe słabe burze na północy. Jednak, podobnie jak na wschodzie, szanse na pojawienie się opadów są niskie.

Kończąc wpis jeszcze dwa słowa o parametrach pogody jakimi są wiatr i ciśnienie. Wiatr w Polsce dziś praktycznie nie będzie występował. Jedynie na zachodzie, a zwłaszcza północnym zachodzie kraju wiatr w drugiej części dnia może być odczuwalny. Nie będą to jednak silne porywy wiatru, a maksymalna jego prędkość to 40 km/h. Ciśnienie jest na bardzo wysokim poziomie, lecz powoli zaczyna spadać. W południe, w Łodzi barometry wskazywać będą w okolicach 1020 hPa. Na zakończenie zapraszam do zapoznania się z najświeższą prognozą pogody na lato 2021.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk