18 października 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na dziś, środę 21 lipca 2021. Wyż nad Polską, stabilna pogoda w kraju.

Pogoda na dziś, środę 21 lipca 2021 dla Polski

Pogoda na dziś nie przyniesie nam żadnych groźnych zjawisk pogodowych. Środa 21 lipca przyniesie nam kolejny dzień z przyjemną, letnią temperaturą powietrza. Dostaliśmy się pod wpływ wyżu. Przejawia on lekkie cechy wyżu zgniłego, w kraju występuje sporo zachmurzenia, lecz opadów jest mało. Dzisiejsza pogoda będzie pod tym względem bardzo podobna do tej wczorajszej. Zapraszam na szczegółową pogodę na dziś, środę 21 lipca dla Polski. Poniżej mapa baryczna, na której widać jak kraj dostał się pod wpływ wyżu z centrum nad Wyspami Brytyjskimi (źródło)

Pogoda na dziś, 21 lipca 2021. Wyż nad Polską

Pogoda na dziś. Ciepły, letni dzień w Polsce

Do Polski spływa chłodniejsze powietrze o cechach morskich. Upał ustąpił, a wyższych temperatur spodziewamy się dopiero bliżej weekendu. Upał w Polsce powróci, jednak jeszcze nie dziś. Środa 21 lipca przyniesie nam przyjemne, temperatury. W kraju będzie ciepło, lecz nigdzie termometry nie wskażą więcej jak 25 stopni Celsjusza. Najwyższych temperatur spodziewamy się dziś na wschodzie i w centrum kraju. Tutaj termometry wskażą wspomniane 24-25 stopni Celsjusza. W pozostałych regionach kraju od 20 do 22 stopni Celsjusza. Tak jak wspominałem, w kraju występować będzie zachmurzenie, które nie dopuści większego ogrzania przyziemnej troposfery do wyższych temperatur. Lokalnie, na północnym zachodzie słupki rtęci dziś mogą nie wzrosnąć do nawet 20 stopni Celsjusza. Namawiam do korzystania z aktywności na świeżym powietrzu zanim upał powróci do naszego kraju.

Pogoda na dziś. Temperatura w Polsce

Chmury nad krajem, ale mało opadów

Największe prawdopodobieństwo wystąpienia dziś opadów deszczu zanotujemy w górach i na Pomorzu. Tutaj praktycznie przez cały dzień możliwe są słabe, przelotne opady deszczu. Pogoda na dziś przyniesie nam jednak sporo zachmurzenia. Nie można wykluczyć również, że z chmur kłębiastych, które formowały będą się w chłodnej masie powietrza przelotnie deszcz popada w innych regionach kraju. Nie będą to jednak opady silne. Burze w dniu dzisiejszym nad Polską nie wystąpią. Wiatr wiał będzie dziś z kierunków północno zachodnich.

Pogoda na dziś. Wiatr nad Polską

Nie będzie to jednak wiatr silny. Pogoda na dziś przyniesie nam porywy wiatru nie przekraczającego 40 km/h. Wiatr jednak będzie odczuwalny. Szczególnie w cieniu może obniżać temperaturę odczuwalną. Ciśnienie w kraju będzie rosło. Z rana barometry wskazywały będą jeszcze 1015 hPa, by już po południu ciśnienie w Polsce wynosiło nawet 1020 hPa. W związku z tym biomet będzie dziś korzystny. Na zakończenie prognozy pogody na dziś zachęcam do zapoznania się w z najświeższą pogodą długoterminową do końca lipca. Jak się okazuje wysokie temperatury i burze powrócą do naszego kraju.