16 czerwca 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na dziś. Wtorek 8 czerwca to dużo słońca i blisko upałów w Polsce

Pogoda n dziś, wtorek 8 czerwca

Pogoda na dziś nie przyniesie większych zmian. Nadal znajdujemy się pod wpływem bardzo silnego antycyklonu z centrum na zachód od Europy. Wyż przyniesie dziś w Polsce bardzo wysokie ciśnienie atmosferyczne. Oprócz tego czeka nas dużo słońca, a opady pojawić mogą się tylko lokalnie, na wschodzie kraju. Wtorek 8 czerwca będzie kolejnym bardzo ciepłym dniem w Polsce. Zapraszam na prognozę pogody na dziś. Mam dla Was same dobre wiadomości. Poniżej mapa baryczna, na której widać jak silny wyż zalega nad Europą oraz niże na Atlantyku oraz nad zachodnią Rosją. Źródło mapy tutaj

Pogoda na dziś. Układy baryczne nad Europą

Pogoda na dziś. Ciepły dzień w Polsce

Tak jak wspomniałem we wstępie, wtorek 8 czerwca będzie bardzo ciepłym dniem w Polsce. Tylko nad samym morzem i w górach termometry wskazywały będą poniżej 20 stopni. Odpowiednio 18 nad morzem i w okolicach 15 stopni w Zakopanem. Jednak na pozostałym obszarze kraju będzie dziś cieplej. Termometry na wschodzie wskazywały będą w okolicach 22 stopni. Do 24 kresek na termometrach w centrum i na południu kraju. Najcieplej w dniu dzisiejszym będzie na zachodzie, gdzie słupki rtęci wskazywać mogą do 27 stopni Celsjusza. To już temperatura, której blisko do upałów. Jednak na upały w kraju będziemy musieli zaczekać jeszcze kilka dni.

Temperatury na dziś. Pogoda w Polsce

Pogodnie nad Polską we wtorek 8 czerwca

Rozległy obszar podwyższonego ciśnienia, w którym się znajdujemy zapewnia nam słoneczną pogodę. Chmur nad Polską jest mało, a deszcz pada naprawdę lokalnie. W związku z tym pogoda dziś również nie przyniesie nam wielu opadów. O tym jak wyż zapewnia nam ładną pogodę bez opadów i burz niech świadczy poniższa grafika.

Burze nad Europą

Jest to mapa odnotowanych wyładowań atmosferycznych w dniu wczorajszym od 10 rano do godziny 20. Widać jak wiele burz występowało w Europie. Polska jest na tej mapie plamą bez burz. Podobnie będzie w dniu dzisiejszym. Dziś również bardzo burzowo będzie na wschód od Polski oraz na południu Europy. Pogoda na dziś nie przyniesie praktyczne opadów w kraju. Modele numeryczne (choćby UMPL) widzą pojedyncze komórki konwekcyjne dające opad. Po południu izolowane, słabe burze pojawić mogą się na Mazowszu, Lubelszczyźnie, czy Podlasiu. Jednak prawdopodobieństwo ich powstania jest nikłe.

Pogoda na dziś nie przyniesie silniejszego wiatru w Polsce. Podczas, gdy na wschodzie kraju wiać może z prędkością 30 km/h, na zachodzie będzie praktycznie bezwietrznie. Wiatr na wschodzie Polski najmocniej wiał będzie w godzinach wczesno popołudniowych. Jednak nie będą to porywy silne. Dziś wiało będzie nadal z kierunków północnych. O bardzo wysokim ciśnieniu atmosferycznym wspominałem na wstępie. W południe w centrum kraju barometry wskazywały będą 1020 hPa. Zapraszam również do wpisu z pogodą długoterminową na 16 dni. Opisujemy tam upał i burze, które pojawią się w kraju w najbliższym okresie.