Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na jutro. Czy parasole będą potrzebne?

Pogoda na jutro, czwartek 28 lipca

We wtorek przez kraj wędrował chłodny front atmosferyczny. Przyniósł on opady i burze w wielu regionach kraju. Dziś do kraju spłynęły znacznie chłodniejsze masy powietrza co skutkowało niższymi temperaturami powietrza. Co przyniesie nam pogoda na jutro? Czy czeka nas deszczowy i chłodny dzień, czy może powrót lata do Polski? Sprawdźmy prognozę pogody a czwartek 28 lipca.

Pogoda na jutro. Sytuacja baryczna w Europie

Aby sprawdzić co przyniesie nam pogoda na jutro w kraju zerknijmy na sytuację baryczną jaka jutro czeka nas w Europie. Poniżej mapa z portalu dwd.de

Sytuacja synoptyczna. Co przyniesie nam pogoda na jutro?
Pogoda na jutro. Sytuacja baryczna w Europie

Już na pierwszy rzut oka widać, że Polska znajdzie się pod wpływem rozległego ośrodka wysokiego ciśnienia. Front atmosferyczny, który mieszał w pogodzie przez ostatnią dobę w czwartek znajdzie się już daleko na wschodzie. Przynosił będzie on burze w Rosji, które lokalnie będą silne. Polaków to jednak nie dotyczy, gdyż wyż z centrum na granicy Polski i Ukrainy zapewni nam sporo bezchmurnego nieba i brak opadów w kraju.

Brak opadów jutro w Polsce
Dużo bezchmurnego nieba w Polsce

Wyż w naszym regionie zapewni, że pogoda na jutro przyniesie nam więcej słońca i brak opadów w Polsce. Chmury i zamglenia pojawiały będą się jeszcze rano, zwłaszcza we wschodniej części kraju. Jednak bliżej godzin południowych słońce zawita również na wschodzie Polski. Taka sytuacja utrzyma się do godzin wieczornych. Na kolejne opady, nawet ulewy w Polsce poczekamy do weekendu. Wtedy to przez kraj przewędruje wydajny opadowo niż z południa Europy. Odpowiadają na zadane w tytule pytanie, nie, w czwartek w Polsce parasole nie będą przydatne.

Znów zrobi się cieplej

Kolejną dobrą wiadomością są temperatury jakie przyniesie nam pogoda na jutro. Po nieco chłodniejszej środzie, czwartek 28 lipca przyniesie powrót temperatur w okolice 24-25 stopni w wielu regionach Polski. Spójrzmy na mapę z prognozą temperatury na jutrzejszy dzień.

Pogoda na jutro. Powrót wyższych temperatur do Polski
Pogoda jutro przyniesie wyższe temperatury w dzień

Bardzo ciepło i przyjemnie zrobi się jutro w południowej połówce kraju. Słupki rtęci w pasie od Dolnego Śląska, przez centrum, po Lubelszczyznę i Podkarpacie powędrują nawet do 25-26 kresek powyżej zera. Jednak nie wszędzie w Polsce ponownie zrobi się ciepło. Zdecydowanie niższe temperatury pogoda na jutro przyniesie na północy kraju. Podczas, gdy na południu czeka nas ponownie dzień gorący, nad morzem słupki rtęci wskazywały będą zaledwie 18-21 stopni Celsjusza. Nie są to temperatury pozwalające komfortowo wypoczywać nad Bałtykiem. Szczęśliwie temperatury odczuwalnej nie będzie obniżał wiatr. Ten jutro w Polsce będzie praktycznie nieodczuwalny. Porywy wiatru na północy kraju to zaledwie 10-15 km/h. Ciśnienie atmosferyczne rośnie, by w czwartek osiągnąć znów wartość ponad 1020 hPa.

Zobacz również:

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk