Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na niedziele 03.07. Antycyklon nad Polską

Pogoda na niedzielę 3 lipca dla Polski

Za nami mordercza fala upałów i silne nawałnice nad Polską. Pogoda na niedzielę przyniesie nam uspokojenie aury oraz piękny, letni dzień w kraju. Zapraszam na prognozę pogody na 3 lipca 2022. Na początek zapraszam na mapę obrazującą sytuację baryczną w Europie.

Pogoda na niedzielę 3 lipca. Sytuacja baryczna w Europie

Nad południowym Bałtykiem rozbuduje się wyż. Zapewni on dużo słońca i stabilizację pogody w naszym regionie, dlatego pogoda 3 lipca będzie spokojna i przyjemna. Praktycznie cały kontynent, prócz Wysp Brytyjskich znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Burz i nawałnic będzie zdecydowanie mniej niż w ostatnim okresie. Przed nami lato w najpiękniejszym tego słowa znaczeniu.

Pogoda na niedzielę. Przyjazne temperatury nad Polską

W porannym wpisie sprawdzałem, czy upał odszedł od nas na dłużej. Jak się okazuje pogoda na niedzielę przyniesie jeszcze szanse na lokalny upał. Słupki rtęci wzrosnąć mogą do trzydziestu stopni na Podkarpaciu oraz krańcach Polski Zachodniej.

Pogoda na niedzielę przyniesie jeszcze szanse na lokalny upał

Bardzo ciepło i przyjemnie będzie na pozostałym obszarze kraju. Na południu termometry wskazywały będą do 28 stopni Celsjusza. W centrum i na północy kraju w okolicach 24-26 stopni ciepła. Najchłodniej niedziela zapowiada się na wschodzie Polski, gdzie lokalnie termometry wskazywały będą zaledwie w okolicach 20 stopni. Jednak to dobrze, myślę, że każdy z nas z chęcią zaczerpnie chłodniejszego powietrza po silnej fali upałów jaka trwała nad Polską w ubiegłym tygodniu. Zdradzę tylko, że silny upał w najbliższych dniach odpuści, jednak po szczegóły zapraszam do powyżej podlinkowanego wpisu z dzisiejszego poranka.

Burze nie wystąpią w niedzielę nad Polską

Ponieważ na pogodę wpływał jutro będzie wyż z centrum na Bałtykiem, to pogoda na niedzielę ustabilizuje się. Nad krajem pojawią się chmury, jednak nie przyniosą one groźnych zjawisk burzowych. Lokalnie, na wschodzie może popadać deszcz. Będą to jednak opady przelotne i niezbyt intensywne. Podczas gdy w połowie czerwca cieszyliśmy się z opadów i oddalenie wizji suszy, tak ostatni upalny tydzień znów przyniósł wysokie temperatury i mało długotrwałych opadów. Susza w Polsce staje się jak najbardziej realna. Podczas gdy rolnicy wypatrują deszczu, pogoda 3 lipca nie spełni ich próśb. Prócz wschodu kraju deszcz w Polsce nie będzie miał szans się pojawić. Czeka nas słoneczny, ciepły dzień.

Wiatr nad Polską w niedzielę uspokoi się

Sobota była dość wietrzna, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju. Jednak niedziela przyniesie stabilizację w pogodzie. Wiatr w większości obszarów Polski będzie praktycznie nieodczuwalny. Do 20-30 m/s powieje nad samym morzem i będzie to przyjemna, morska bryza. Nigdzie w kraju wiatr nie będzie groźny. Pogoda na niedzielę przyniesie wysokie ciśnienie atmosferyczne. W południe barometry wskazywały będą ponad 1020 hPa. Po południu ciśnienie lekko w dół, jednak nie będą to spadki znaczące. Na koniec zachęcam do zapoznania się z wpisem podsumowującym wczorajsze nawałnice. Jeszcze dziś w południe prądu nie miało kilkadziesiąt tysięcy gospodarstw domowych w Polsce. Burze nad Polską były naprawdę silne.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk