Pogoda na niedzielę 25 września. Opady deszczu wracają do Polski

Wciąż znajdujemy się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Jednak wyż odpuszcza i powoli wracali będziemy do strefowej, zachodniej cyrkulacji powietrza. Już dziś w nasz region zbliżą się płytkie niże przynosząc możliwy wzrost zachmurzenie i prawdopodobne opady na południowym zachodzie i południu Polski.

Pogoda na niedzielę 25 września. Sytuacja baryczna w regionie
Sytuacja baryczna w niedzielę 25 września

Powyżej mapa z sytuacją baryczną na niedzielę 25 września. Pierwszym co rzuca się w oczy jest bardzo głęboki, aktywny niż baryczny. Jest to silny orkan, który przyniesie wichury choćby na Wyspach Brytyjskich w kilku najbliższych dniach. Z niżem tym związany jest front atmosferyczny, który dziś będzie zbliżał się do Polski. Z południowego zachodu w nasz region zbliża się system frontów, który dziś może zacząć zmieniać pogodę na Dolnym Śląsku, czy południu kraju. Jak widać zbliżają się do nas niże i zmiana aury. Jednak pogoda na niedzielę przyniesie nam jeszcze mnóstwo słońca i bezchmurnego nieba.

Pogoda na niedzielę 25 września. Mnóstwo słońca w kraju.

Większość Polski dziś ze wspaniałą, słoneczną pogodą. Jednak już od rana nad południowe regiony Polski wkroczyła strefa zachmurzenia związana z płytkim niżem. Opady notujemy na Śląsku, Opolszczyźnie oraz w Małopolsce. Słabsze, ale również opady notowane są na zachodzie Polski. To są regiony, gdzie słońca dziś nieco mniej. Słoneczna, dobra pogoda w centrum kraju. Mnóstwo słońca również na wschodzie kraju. Tutaj jednak, zwłaszcza na południowym wschodzie w kolejnych godzinach pojawią się opady deszczu. Opady słabe, jednak słońce w kolejnych godzinach na południowym wschodzie zostanie przykryte chmurami. Pogoda na niedzielę przyniesie jednak przede wszystkim słońce. Prócz regionów, które opisałem czeka nas dziś bardzo przyjemny dzień bez opadów atmosferycznych.

Temperatury powietrza w niedzielę 25 września w Polsce

W nasz region zaczyna napływać cieplejsze powietrze z południowego zachodu Europy. W związku z tym już wczorajszy dzień przyniósł nam całkiem znośne temperatury powietrza. Lokalnie, na zachodzie kraju termometry wskazywały prawie 20 stopni. Bardzo podobnie zapowiada się pod względem temperatury niedziela 25 września. Poniżej prognoza temperatury na dzisiejszy dzień.

Prognoza temperatury na niedzielę 25 września
Prognoza temperatury powietrza na niedzielę

Najcieplej dziś w pasie centralnym kraju. Tutaj pogoda na niedzielę przyniesie nawet dwudziestki na termometrach. Na zachodzie i południu Polski temperatury powietrza w znacznym stopniu zależały będą od zachmurzenia. Od rana obserwujemy tam dość gęste zachmurzenie związane z płytkimi niżami. Na południu i zachodzie kraju termometry mogą wskazywać zaledwie 15 stopni. Tak widzi to właśnie model GFS, którego wyliczenia widzimy powyżej. Temperatury odczuwalnej nie będzie obniżał wiatr. Pogoda na niedzielę nie przyniesie w kraju odczuwalnych porywów wiatru. Ciśnienie zacznie dziś swą powolną wędrówkę w dół. Jednak nawet po południu barometry nadal wskazywały będą ponad 1010 hPa.