Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na noc 15/16 stycznia 2022 r. Mróz dwucyfrowy i oblodzenie, gdzieniegdzie słaby śnieg w Polsce

zmiana

Pogoda na noc z soboty na niedzielę. Mróz dwucyfrowy i oblodzenie, gdzieniegdzie słaby śnieg w Polsce. Sprawdź, jak będą wyglądać warunki pogodowe podczas najbliższej nocy w naszych szerokościach geograficznych.

Za nami dynamiczna ubiegła doba, kiedy to przez Polskę wędrowały drugorzędne fronty atmosferyczne. Sobota przyniosła krótką stabilizacje w pogodzie za sprawą rozbudowy układu wysokiego ciśnienia znad Czech. Płynie do nas chłodniejsze powietrze polarne z północnego-zachodu. Już w niedzielę obserwowana ma być zmiana warunków pogodowych na północy i zachodzie, gdzie wzrośnie zachmurzenie, jak i też prędkość wiatru. Pojawią się też opady deszczu i deszczu ze śniegiem w drugiej części dnia. Szczególnie dynamiczne warunki pogodowe będą panować w poniedziałek, kiedy to na głównym froncie przejdzie strefa konwekcji w formie liniowej. Wiatr powodować będzie duże szkody. Krajobrazy szybką ulegną zabieleniu. Możliwe są nawet burze, które okażą się prawdopodobnie bardziej aktywne elektrycznie niż piątkowe.

Sytuacja synoptyczna na 16.01.2022. r 00 UTC dla Europejskiego Obszaru Synoptycznego

Pogoda na noc 15/16 stycznia 2022 r.  Mróz dwucyfrowy i oblodzenie, gdzieniegdzie słaby śnieg w Polsce

Pogoda. Krótka stabilizacja w pogodzie

W sobotę panowało przeważnie zachmurzenie małe i umiarkowane, gdzieniegdzie duże z rozpogodzeniami. Głównie na południowym wschodzie i lokalnie na północnym wschodzie wystąpiły słabe opady śniegu. W najcieplejszym momencie dnia przeważnie od 1°C do 4°C, nad morzem do 5°C. Niższe wartości na obszarach podgórskich Karpat: od -2°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, północno-zachodni i zachodni. Na północnym wschodzie porywy wiatru do 55 km/h, a wysoko w górach do 65 km/h.

Noc z soboty na niedzielę przyniesie zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Głównie na południowym wschodzie możliwe słabe opady śniegu, na wybrzeżu i Pomorzu również deszczu ze śniegiem i deszczu. Miejscami, głównie na południu, marznące mgły ograniczające widzialność do 300 m. W najchłodniejszej części nocy termometry wskażą od -6°C, -5°C na południu, około -3°C w centrum, do 1°C nad morzem. Jedynie w rejonach podgórskich spadek temperatury do -13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-zachodni i zachodni.

Prognozowana temperatura na 16.01.2022. 6 UTC według GEM

Pogoda na noc 15/16 stycznia 2022 r.  Mróz dwucyfrowy i oblodzenie, gdzieniegdzie słaby śnieg w Polsce

AKTUALNA TEMPERATURA NA OBSZARZE POLSKI

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz