14 maja 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 16/17 kwietnia. Dużo chmur i opadów w Polsce

Pogoda na noc Polska

Podczas piątkowego dnia przez Polskę przesuwał się front atmosferyczny przynosząc całkowite zachmurzenie i opady w większości regionów kraju. Sytuacji tej nie zmieni pogoda w nocy z 16 na 17 kwietnia. Front ciepły nadal przynosił będzie pełne zachmurzenie i opady w wielu miejscach Polski. Pocieszeniem jest fakt, że mróz i przymrozki nie wystąpią już nigdzie na nizinach kraju.

Pogoda na noc 16/17 kwietnia. Dużo opadów w Polsce

W związku z bliskością niżu XANDER i obecnością frontu nad Polską w nocy pogoda przyniesie dużo opadów. Na przeważającym obszarze będzie padał deszcz, jednak w górach nie wykluczone są opady śniegu. Poniżej prognoza opadów nad Polską na pierwszą część nocy (źródło). Bieżące obserwacje pokazują, że silniejsze opady występować mogą późnym popołudniem i wieczorem w centrum kraju.

Pogoda na noc 16-17 kwietnia. Opady deszczu i śniegu nad Polską

W pierwszej części nocy najwięcej opadów wystąpi w Polsce centralnej i południowej. Lokalnie opady deszczu mogą być naprawdę intensywne, dlatego w niektórych regionach delikatnie podnieść może się nawet poziom wód. W drugiej części nocy opady pojawią się również na wschodzie Polski. Strefa opadów deszczu do rana obejmowała będzie również całe południe kraju. Lokalnie w górach opady śniegu możliwe są do rana, jednak nie jest to wcale pewne.

Pogoda. Cieplej w nocy. Brak przymrozków. Wiatr odpuści

Dobrą informacją odnośnie pogody na noc z piątku na sobotę jest delikatnie wyższa temperatura w porównaniu z ostatnimi nocami. Przymrozki możliwe są w nocy wyłącznie w górach. Chłodno w nocy będzie na południu kraju. Słupki rtęci w pasie od Podkarpacia po Dolny Śląsk pokazywały będą zaledwie 2-3 stopnie powyżej zera. Podobne wartości temperatury w pasie centralnym kraju, na Mazowszu i Ziemi Świętokrzyskiej zaledwie do 4 stopni. Raptem jeden stopień więcej osiągną temperatury w Polsce północnej.

Temperatura w nocy w Polsce

Podczas gdy poprzednie noce przynosiły przymrozki w wielu regionach kraju, nadchodząca noc w północno wschodniej części Polski przyniesie nawet 8-10 stopni powyżej zera. W kraju zacznie robić się cieplej. Piszemy o tym między innymi w prognozie pogody na rozpoczynający się weekend dla Polski.

Podsumowując napiszę słowo o wietrze w nocy nad Polską. Wiatr z każdą godziną nadchodzącej nocy będzie tracił na sile. Jeszcze w pierwszej części nocy odczuwalne porywy wiatru pojawią się na wschodzie i północy Polski. Z każdą godziną nocy z 16 na 17 wiatr będzie słabł.