Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 22/23 lutego 2021. Przymrozek, powstaną mgły radiacyjne w Polsce

W nocy z poniedziałku na wtorek Polska znajdzie się pod wpływem wyżu z centrami nad południową Europą. Nie tylko w polu przyziemnym na pogodę ma mieć wpływ antycyklon. W środkowej i górnej troposferze zaznaczy się klin ciepła. Napływać ma ciepła masa polarna z kierunków południowych.

Prognoza topografii barycznej i geopotencjału na dzień 23.02.2021. 06Z

Topografia baryczna 500 hPa, 23.02.2021

Początkowo zachmurzenie małe, ale w drugiej części nocy miejscami mogą rozwinąć się gęste mgły radiacyjne ograniczające widzialność do 100-200 metrów. W obszarze występowania mgieł zachmurzenie duże i całkowite chmurami Stratus. Dotyczy to szczególnie centralnej, miejscami południowej, północnej oraz wschodniej części kraju. W miejscach, gdzie temperatura spadnie do wartości ujemnych mgły mogą osadzać szadź.

Prognoza zachmurzenia i mgieł na noc z poniedziałku na wtorek według modelu SWISS-HD. Stan faktyczny może być w rzeczywistości inny, niż prognozuje to model numeryczny.

Pogoda. Mgły w Polsce
Pogoda. Mgły w naszej części Europy
Mglista aura

We wschodniej połowie kraju termometry pokażą od -5°C do 0°C. Cieplej w centrum od -3°C do 2°C. Na zachodzie od -1°C do 4°C. Cieplej na południowym-zachodzie do 4°C/6°C. Nad morzem przeważnie od 3°C do 5°C. Miejscami może dojść do oblodzenia dróg i chodników po dziennych roztopach, w miejscach, gdzie temperatura obniży się poniżej zera.

Prognozowana temperatura w godzinach porannych we wtorek.

Pogoda. Niska temperatura w nocy

Wiatr będzie na ogół słaby. Silniejszy jedynie w Sudetach, Beskidzie Niskim oraz Bieszczadach do 40-60 km/h. Na ogół z kierunków południowych.

Pogoda. Wiatr w Polsce

Aktualna temperatura

Więcej o wysokich temperaturach w kolejnych dniach tutaj

Prognozowana temperatura o poranku do analizy