Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 22/23 stycznia. Jaka temperatura w nocy? Czy wystąpią opady?

Pogoda w nocy nad Polską

Weekend przyniesie w kraju dynamiczną pogodę. Prawdopodobny jest dość silny incydent zimowy dla zachodniej części Polski. Opisywaliśmy to szczegółowo dzisiejszego poranka. Zapraszamy do tego wpisu. Link do niego umieszczamy również pod koniec prognozy pogody na nadchodzącą noc.

Nadchodząca noc nie przyniesie silnych zjawisk pogodowych. W drugiej części nocy do Polski zachodniej zbliży się strefa opadów. W pierwszej części nocy deszcz padać może również na terenie Polski wschodniej i częściowo centralnej. Będą to jednak opady lokalne i niezbyt intensywne. Nadchodząca noc nie przyniesie w Polsce opadów śniegu. Te prognozowane są dopiero na sobotę i noc z soboty na niedzielę.

Opady w nocy nad Polską

W Polsce południowej możliwe są w nocy przejaśnienia i rozpogodzenia. Przejaśnienia w nocy nie obejmą jednak znacznego obszaru Polski. Zdecydowana większość regionów kraju w nocy skryje się pod chmurami.

Dalsza odwilż w nocy 22/23 stycznia 2021

Niestety noc z piątku na sobotę przyniesie dalszą odwilż w Polsce. Śnieg topił będzie się na obszarze całego kraju, gdyż wszędzie prognozowane są temperatury dodatnie. Najchłodniej, bo 0-2 stopni na północnym wschodzie kraju. Na północy i w centrum Polski do w okolicach 0-2 stopni powyżej zera. Najwyższe temperatury panowały będą na południu i południowym zachodnie Polski. Na krańcach południowych w nocy termometry wskazywać mogą nawet 6 stopni ciepła. Aktualną temperaturę w Polsce sprawdzać można w tym miejscu.

Temperatura w nocy nad Polską

Wiatr w nocy ograniczał będzie się do terenów górskich i podgórskich. Wysoko w górach nie wykluczony wiatr halny. Siłą wiatru w górach osiągać może 75 km/h. Na nizinach w nocy z 22 na 23 stycznia będzie bezwietrznie. Na koniec jeszcze raz zachęcam to zapoznania się z prognozami na nadchodzące dni dla Polski. Modele widza potężne opady śniegu w naszym kraju. Do przyszłej środy spaść może w kraju nawet kilkadziesiąt centymetrów białego puchu.