28 września 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 23-24 lutego. Mróz ustąpi w Polsce. Jutro uderzenie ciepła

Pogoda na noc dla Polski. Mróz odpuścił

Na pogodę w Polsce wciąż decydujący wpływ ma wyż ILONKA, którego centrum od Bałkanów aż po Rumunię. Do kraju napływa bardzo ciepłe powietrze polarnomorskie. W związku z tym mróz obecnej doby ustąpi już całkowicie. Przymrozki mogą incydentalnie zdarzyć się tylko na krańcach Polski Wschodniej. Zapraszamy na prognozę pogody na noc z 23 na 24 lutego 2021.

Mróz ustąpił. Wiosna nad Polską chwilowo zwycięża

O ociepleniu i odwilży piszemy od wielu dni. Co dzień jednak dostajemy od czytelników pytania kiedy mróz ustąpi całkowicie również na wschodzie Polski. Przyznać trzeba, że poranki ze śliską nawierzchnią i skrobaniem szyb dają popalić mieszkańcom wschodu od wielu tygodni.

Temperatury w nocy 23-4 lutego. Mróz ustąpił nad Polską

Dla wszystkich, których mróz już zmęczył mamy wspaniałą wiadomość. Prawdopodobnie nadchodząca noc przyniesie dodatnie temperatury w zdecydowanej większości regionów Polski. Słaby mróz pojawić się może w pierwszej części nocy na krańcach wschodnich i południowo wschodnich. Chociaż nie możemy wykluczyć pojawienia się lokalnych przymrozków, to zakładamy, że nadchodząca noc będzie ciepła w całym kraju.

Bardzo ciepła noc w Polsce. Źródło ICON-EU

Ciepła noc w Polsce

Z każdą godziną nadchodzącej nocy temperatura będzie rosła. Najcieplej przez całą noc w zachodniej części kraju. Słupki rtęci na zachodzie nie spadną poniżej 8 stopni Celsjusza. To naprawdę bardzo ciepły okres jak na luty.

Praktyczny brak opadów w nocy nad Polską. Możliwe mgły

Rozpisałem się o temperaturach nad Polską, gdyż nie bardzo mam o czym więcej pisać jeśli chodzi o pogodę w nocy. Zdecydowana większość kraju pozostanie podobnie jak w dzień z bezchmurnym niebem. Prawdopodobnie zachmurzenie niskie i mgły, które zalegały nad Polską Wschodnią we wtorek nie odpuszczą również w nocy.

Mgły nad Polską. Noc 23-24 lutego

Bardzo prawdopodobne jest również ponowne wystąpienie mgieł we wschodniej części kraju. Mgły w Polsce Wschodniej mogą lokalnie być gęste. W związku z tym widzialność może być ograniczona do kilkuset metrów. Podsumowując prognozę pogody na noc. Mamy obecnie do czynienia z okresem bardzo ciepłej pogody w Polsce. Nie wykluczamy jednak powrotu zimy do Polski. Na wschodzie Europy wciąż czai się siarczysty mróz. Kilkadziesiąt godzin temu w europejskiej części Rosji padł rekord mrozu tej zimy. Więcej o tym piszemy we wpisie poniżej.