26 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc. Słabe opady śniegu i mróz na wschodzie

Prognoza pogody na noc dla Polski

Polska znajdzie się pomiędzy niżami ulokowanymi na zachodzie i południu Starego Kontynentu a silnym wyżem rosyjskim z centrum na wschód od Moskwy. We wschodniej części Polski zaznacza się chłodna masa kontynentalna. Natomiast na południu i zachodzie znajduje się cieplejsza masa z południowej Europy o cechach polarnomorskich. Przez nasz kraj przebiega strefa mało aktywnego, rozmywającego się frontu atmosferycznego.

Pod tym względem niewiele zmieni się w pogodzie wraz z nadchodzącą nocą z wtorku na środę. W dalszym ciągu Polska podzielona będzie pogodowo jeśli chodzi o temperatury powietrza.

Mróz w Polsce

W nocy na wschodzie kraju wystąpi całkiem solidny przymrozek. Najchłodniej będzie na krańcach północno wschodnich, gdzie temperatura spadnie poniżej -6 stopni Celsjusza. Lokalnie, przy gruncie może być jeszcze chłodniej. W pasie Polski wschodniej i północnej do -2 stopni. Przymrozki możliwe w nocy będą również w centrum i na północnym zachodzie kraju. Południe i zachód Polski z minimalnie dodatnią temperaturą.

Zachmurzenie i opady w nocy

Na zachodzie i północnym zachodzie w pierwszej części nocy możliwe są przejaśnienia. Wschodnia część kraju podobnie jak we wtorek nadal pod chmurami. Na północnym-wschodzie kraju nie wyklucza się słabych opadów śniegu. W pasie Polski centralnej i południowej możliwe są mgły, które mogą mieć lokalnie charakter marznący.

Wiatr w nocy nadal dokuczał będzie mieszkańcom Polski wschodniej i północnej. Z każdą godziną nadchodzącej nocy porywy wiatru będą traciły na sile, jednak z obecnością wiatru liczyć się musimy praktycznie przez całą noc. Lokalnie porywy wiatru nadal sięgać mogą 40-50 km/h.