Pogoda na noc z piątku na sobotę. Coraz silniejszy wiatr. Chłodno na wschodzie i południu Polski. Burze nie wystąpią, lokalnie słabe opady

W piątek nad Polską przemieszczały się fronty atmosferyczne. Na pogodę we wschodniej Polsce oddziaływał m.in front okluzji. Tutaj przez większość dnia notowaliśmy opady słabego deszczu i śniegu. Polska zachodnia zaczęła dostawać się pod wpływ wyżu.

Prognoza pogody na noc z piątku na sobotę (IMGW-PIB)

Nadchodząca noc nad Polską nadal będzie dość ciepła. Tylko na wschodzie i na obszarach górskich słupki rtęci spadną minimalnie poniżej zera. W górach mróz może być większy, do -4 stopni Celsjusza. W centrum kraju od zera do 2 stopni powyżej zera. Najcieplej będzie na zachodzie i północy Polski, gdzie temperatura podczas nadchodzącej nocy wzrośnie nawet do +4 stopni.

Nadchodząca noc nad Polską nie przyniesie opadów atmosferycznych w Polsce. Przelotne opady śniegu, o ile wystąpią, to mogą zdarzyć się we wschodniej połowie kraju. Ze względu na wzmagający się wiatr podczas nadchodzącej nocy nie wystąpią mgły ani zamglenia.

Wiatr z każdą godziną będzie się wzmagał. Strefa silniejszego wiatru wkraczała będzie do Polski od zachodu, by już jutro silnie wiało w całym kraju. Podczas nocy, zwłaszcza na północnym zachodzie kraju porywy wiatru sięgnąć mogą nawet 100 km/h. Silny, zimny wiatr powodował będzie znaczny spadek temperatury odczuwalnej podczas nadchodzącej nocy.