12 maja 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na piątek 29.01. Nad Polskę nadciąga śnieżyca

Pogoda na piątek 29.01

Pogoda w piątek 29 stycznia upłynie pod znakiem zbliżającego się do kraju systemu frontów atmosferycznych. Niż wraz z frontami przyniesie w drugiej części dnia intensywne opady śniegu. Wieczorem do Polski wkroczy śnieżyca. Zasadniczo będziemy na skraju niżu znad Rosji, a na południowym-zachodzie zaznaczy się front ciepły.

Opady śniegu w Polsce w piątek 29 stycznia

Opady śniegu w piątek nad Polską

Pierwsza część dnia przyniesie zanikające opady śniegu w Polsce południowej, wschodniej i centralnej. Opady śniegu w tych regionach nie będą intensywne oraz będą miały charakter przelotny. Śnieg mocniej padać może na Podlasiu i Podkarpaciu. W kolejnych godzinach opady śniegu w większości regionów Polski ustąpią, a śnieg padał będzie już tylko na północnym wschodzie kraju.

Front nad Polską

Jednak dynamiczna pogoda i intensywne opady śniegu wkroczą do kraju w piątek po południu. Do Polski zbliży się ośrodek niskiego ciśnienia wraz z systemem frontów atmosferycznych. To właśnie w skutek zbliżania się strefy frontów do Polski południowo zachodniej dziś po południu wkroczy strefa opadów śniegu.

Intensywne opady śniegu

Śnieg w pierwszej kolejności padać zacznie w pasie od lubuskiego, przez Dolny Śląsk, po Opolskie i Śląsk. Lokalnie mogą to być opady bardzo intensywne. Późnym popołudniem i wieczorem śnieżyca obejmować zacznie całą Polskę południowo wschodnią i południową. Nocą z piątku na sobotę strefa intensywnych opadów śniegu wędrować będzie dalej na wschód.

Temperatura w piątek nad Polską

Piątek nadal przyniesie delikatny mróz w większości regionów Polski. Delikatna zima panowała będzie w całym kraju. Najcieplej na południowym-zachodzie, gdzie w najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci pokażą minimalnie dodatnie temperatury. W Polsce zachodniej dwustopniowy mróz. Najchłodniej w piątek na wschodzie kraju, gdzie słupki rtęci wskazywać będą nawet -6 stopni.

Podsumowując, dzisiejszy dzień w pogodzie zapoczątkuje kilkadziesiąt godzin bardziej dynamicznej pogody w kraju. Więcej o śnieżycy nad Polską piszemy tutaj.