Pogoda na piątek 7 października 2022. Doskonałe prognozy

Dziś mam dla Was praktycznie wyłącznie dobre informacje pogodowe. Blisko kraju znajdzie się antycyklon Ulrich. W związku z tym pogoda na piątek to mnóstwo słońca i ciepłe masy powietrza z południa. W zasadzie to wszystko na dziś. Dziękuję. Można się rozejść celem czerpania ze wspaniałej aury jaką przyniesie nam dzisiejszy dzień. Tych, którzy mają jednak około 2-3 minut wolnego czasu zapraszam serdecznie do zapoznania się ze szczegółową prognoza pogody na dzisiejszy dzień.

Pogoda na piątek. Antycyklon blisko Polski
Pogoda na piątek 7 października. Antycyklon blisko Polski

Powyżej mapka z rozkładem ośrodków barycznych nad Europą w piątkowy poranek. Na południowym wschodzie kraju znajdzie się centrum antycyklonu Ulrich. W związku z czym nad Polską zmniejszy się dziś gradient baryczny. Czeka nas dużo chwil ze słońcem. Dodatkowo takie położenie wyżu zapewni nam napływ ciepłych mas powietrza z południa kontynentu. Zgodnie z tym co obiecałem we wstępie, same dobre wiadomości pogodowe.

Pogoda na piątek. Ciepło w kraju

Zacznijmy od temperatur powietrza, ponieważ w Polsce zrobi się dziś naprawdę ciepło. Z rana w dzielnicach południowych występować może jeszcze zachmurzenie i mgły. Jednak już po kilku pierwszych godzinach od wschodu słońca zamglenia powinny ustępować miejsca słońcu. Na pozostałym obszarze kraju słońce towarzyszyło będzie nam od godzin porannych. Silne nasłonecznienie w połączeniu z napływem ciepłych mas powietrza z południa doprowadzi do wzrostu temperatury w kraju.

Prognoza temperatury powietrza w piątek 7 października
Pogoda na piątek 7 października. Temperatury powietrza

Powyżej prognoza temperatury wg. modelu niemieckiego modelu ICON-EU. Widać, że w całym kraju w piątek będzie bardzo ciepło. Podczas gdy na północy Polski termometry wskazywały będą w okolicach 15-16 stopni, na południu wartość temperatury przekraczać może dwadzieścia stopni Celsjusza. To już wartości bardzo fajne, jak na początek października. Pogoda na piątek zapewni nam więc komfort termiczny. Nie zmieni tego wiatr. Porywy wiatru będą dziś odczuwalne. Najmocniej powieje na północy kraju, do 40-50 km/h. Będzie to jednak wiatr ciepły, wiejący z kierunków południowych.

Mnóstwo słońca dziś w Polsce

Wyż, którego centrum znajdzie się dziś blisko Polski przyniesie nam mnóstwo słońca i bezchmurnego nieba. Opady deszczu w Polsce dziś się nie pojawią. Lokalnie, w południowych regionach z rana mogą pojawić się mgły. Te jednak szybko ustąpią i również na południu zrobi się bardzo słonecznie i bezchmurnie.

Pogoda na piątek 7 października. Dużo bezchmurnego nieba
Pogoda na piątek 7 października. Dużo bezchmurnego nieba

Jak widać na powyższej mapie za prognozą zachmurzenia, w piątek opady nie wystąpią. Zachmurzenie jeśli nawet będzie się pojawiało to będzie co najwyżej umiarkowane. Ciśnienie atmosferyczne na bardzo wysokim poziomie. Na południu kraju barometry wskazywały dziś będą nawet powyżej 1030 hPa. Biomet korzystny.