Pogoda na poniedziałek 14 lutego. Jaka pogoda w Walentynki?

Walentynki to jeden z tych dni, który dzieli wielu ludzi. Jedni uważają, że to święto stworzone wyłącznie pod komercję i wydawanie pieniędzy na zbędne gadżety w kolorze czerwonym. Inni (w tym ja) uważają, że każdy dzień w roku, który przynosi odmianę od szarej codzienności i radość jest dniem wyjątkowym i należy go celebrować. Jedni i drudzy mają pewnie trochę racji. Jednak nie mi to rozstrzygać. Ja tu jestem od pogody. Sprawdźmy zatem jaka pogoda czeka nas w poniedziałek 14 lutego w Polsce.

Pogoda na poniedziałek 14 lutego dla Polski. Pogoda w Walentynki

Niestety, powoli dostajemy się pod wpływ niżu atlantyckiego. Szczęśliwie poniedziałek nie przyniesie jeszcze załamania pogody jakie przed nami w kolejnych dniach tygodnia. Pomimo zbliżania się niżu, pogoda na poniedziałek będzie jeszcze stabilna. Czeka nas sporo słońca i brak opadów. Na zachód od Europy rozwija się wyż, który w połączeniu z głębokim niżem atlantyckim przyniesie silne wichury nad Europą i Polską w kolejnych dniach nadchodzącego tygodnia.

Pogoda na poniedziałek. Coraz silniejszy wiatr w Polsce

Pogoda na poniedziałek nie przyniesie nam zbyt wielu negatywnych zjawisk pogodowych. Jednym z nich będzie jednak wiatr, który zacznie się nasilać. Zacznijmy od niego i będziemy mieli już górki z dobrymi wiadomościami pogodowymi na jutro.

Pogoda na poniedziałek. Coraz silniejszy wiatr w Polsce

Najsilniejsze porywy wiatru w poniedziałek występowały będą na północy kraju. Tutaj wiatr wiać może z prędkością ponad 70 km/h. Nad samym morzem porywy wiatru sięgać mogą nawet 80 km/h. Mocno wiało będzie również w górach, gdzie wiatr również przekraczać może 70 km/h. Na nizinach Polski Wschodniej, Centralnej i Południowej wiatr w okolicach 50 km/h. To w zasadzie jedyna zła informacja jaką mam dla Was przygotowując prognozę pogody na poniedziałek. W kraju nadal dużo słońca i brak opadów w pierwszym dniu nowego tygodnia.

Temperatury w poniedziałek nad Polską

Poniedziałkowy poranek przyniesie jeszcze ujemne temperatury. Zwłaszcza na wschodzie i południu kraju noc z niedzieli na poniedziałek będzie jeszcze chłodna. Skutkiem tego będzie jeszcze poranek z ujemnymi temperaturami powietrza. Jednak w kolejnych godzinach pogoda na poniedziałek przyniesie już zdecydowanie dodatnie wartości temperatury.

Pogoda na poniedziałek. Temperatura powietrza

We wschodnich regionach kraju, gdzie będzie najchłodniej, słupki rtęci około południa wskazywały będą w okolicach 4 stopni Celsjusza. Im dalej na zachód, tym cieplej. W Polsce południowo zachodniej w poniedziałek nawet do 6-8 stopni powyżej zera. Na krańcach zachodnich nie można wykluczyć, że temperatura będzie dwucyfrowa. Ciśnienie atmosferyczne bardzo powoli spada. Poniedziałek rozpoczniemy z ciśnieniem na poziomie 1020 hPa, by dzień zakończyć ze wskazaniem barometrów w okolicach 1015 hPa. To ostatni dzień z tak dobrą pogodą w kraju. Kolejne dni tygodnia zaczną przynosić gorszą aurę. O tym jednak w kolejnych wpisach. Dobrego nowego tygodnia !

Zobacz również: Śnieżyca przyniosła ponad 5 metrów śniegu. Historyczna zima