Pogoda na poniedziałek 24 maja 2021. Miłe zaskoczenie w pogodzie. Na jak długo zrobi się cieplej?

Pogoda w poniedziałek 24 maja przyniesie nam miłe zaskoczenie. Dostaliśmy się pod wpływ wyżu, którego centrum znajdzie się dziś blisko wschodnich granic Polski. Oznacza to znaczną poprawę pogody względem ostatnich dni. W kraju pojawi się mnóstwo słońca. Pogoda na poniedziałek zafunduje nam również przyjemne, letnie temperatury. We wpisie sprawdzę również na jak długo w Polsce zrobi się cieplej. Zapraszam na dzisiejszą prognozę pogody na poniedziałek 24 maja dla Polski. Poniżej mapa baryczna Europy na której widać doskonale, jak nasz kraj znajduje się pod wpływem ośrodka wysokiego ciśnienia. Źródło mapy tutaj.

Pogoda na poniedziałek 24 maja. Mapa baryczna Europy

Pogoda na poniedziałek. Ciepło w Polsce

Do kraju napływa powietrze morskie o cechach chłodnych. Jednak dziś w Polsce wszędzie świeciło będzie słońce. W związku z tym dolne warstwy troposfery nagrzeją się dość szybko. Co za tym idzie poniedziałek 24 maja będzie dość ciepłym letnim dniem. Temperatury w Polsce wahały będą się w granicach 16-20 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie dziś na zachodzie i południu Polski. Tam temperatury oscylowały będą w okolicach dwudziestki. Tylko nieco chłodniej na północnym wschodzie kraju, gdzie termometry wskazywały będą w okolicach 16-17 stopni powyżej zera.

Pogoda na poniedziałek. Temperatura w Polsce

W godzinach porannych odpuści nam nieco wiatr. Jednak już po południu i wieczorem do kraju powrócą silniejsze porywy wiatru. Na południu, zachodzie i w centrum kraju wiać może w godzinach popołudniowych nawet do 40-50 km/h. Wiatr w drugiej części dnia niestety obniżał będzie temperaturę odczuwalną.

Pogoda w Polsce. Piękny, słoneczny początek tygodnia

Podczas, gdy weekend upłynął pod znakiem burz i opadów, pogoda w poniedziałek nie zaserwuje nam żadnych opadów w kraju praktycznie do końca dnia. Dostaliśmy się pod wpływ wyżu, który zapewni nam piękną, słoneczną pogodę w całym kraju. Oprócz dzielnic południowych. Opady deszczu możliwe wieczorem na południu.

Na koniec wpisu obiecałem dać znać ile potrwa tak piękna, słoneczna i w sumie dość ciepła pogoda. I niestety, tutaj nie mam dla Was dobrych wieści. Okazuje się, że już we wtorek czeka nas załamanie pogody. Do kraju wkroczy front atmosferyczny, który przyniesie nam sporo chmur i opadów. Spadnie również temperatura powietrza. Nie chciałem tak źle kończyć wpisu, ale niestety, poniedziałek będzie jedynym tak dobrym pogodowo dniem w tym tygodniu. Cieszmy się więc tym co mamy. We wczorajszym wpisie szukałem upałów w Europie i Polsce. Zapraszam więc do zapoznania się z tym wpisem. Analizuję w nim, czy wysokie temperatury pojawią się jeszcze w naszym kraju.