Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na środę 3 sierpnia. Wyż i wysokie temperatury. Wybuch lata w Polsce

Pogoda na środę 3 sierpnia 2022

Sprawdźmy co przyniesie nam pogoda na środę 3 sierpnia. To będzie prognoza o zdecydowanie pozytywnym zabarwieniu. Na pogodę w kraju wpływa ośrodek wysokiego ciśnienia. Z zachodu napływa coraz cieplejsze powietrze. Wszystko to sprawi, że środa w Polsce będzie pięknym, letnim i słonecznym dniem.

Pogoda na środę. Sytuacja synoptyczna
Pogoda na środę. Sytuacja synoptyczna

Pomimo, że większość o dzisiejszej pogodzie napisałem we wstępie, mam nadzieję, że zostaniecie ze mną jeszcze na dwie minuty. Sprawdźmy szczegóły, co przyniesie nam pogoda na środę. Na powyższej mapie synoptycznej widać doskonale, że nad większością regionów centralnej i zachodniej Europy panują wyżej. Centrum wyżu Normen dziś znajdzie się nad Polską. To właśnie za jego sprawą mam dla Was same pozytywne informacje.

Pogoda na środę. Upał wtargnie do Polski

Z zachodu do kraju napływają coraz cieplejsze masy powietrza. Przyniesie to upał do soboty, przed czym wydano Alerty IMGW. Dzisiejszy dzień przyniesie ponad 30 stopni Celsjusza w zachodniej połowie kraju. Upał nie będzie jeszcze tak silny jak choćby jutro, czy w piątek. Jednak pewne jest, że w całym kraju czeka nas ciepły, słoneczny dzień.

Prognoza pogody na środę. Temperatura w Polsce
Temperatury w środę w Polsce

Najchłodniej na wschodzie. Tutaj termometry wskazywały będą 24 stopnie Celsjusza, więc również czeka nas tu ciepły, przyjemny dzień. Im dalej na zachód tym wpływ gorących mas powietrza będzie bardziej podnosił wartość temperatury. W pasie centralnym kraju, od Pomorza, po Małopolskę słupki rtęci wskazywały będą w okolicach 26-28 stopni Celsjusza. Na zachodzie kraju, gdzie dziś będzie najcieplej panował będzie upał. Słupki rtęci przy granicy z Niemcami wskazywać dziś będą 32-34 stopnie Celsjusza. Pogoda w środę rozpoczyna falę upałów, która potrwa do soboty w Polsce.

Symboliczne, bardzo słabe opady w środę nad Polską

Nad północno wschodnią Polską znajduje się dziś centrum silnego wyżu. W związku z tym zapewni to nam dość stabilną, spokojną pogodę w dniu dzisiejszym. Niemniej nad Polską pojawią się dziś chmury. Obecnie delikatnie kropi choćby na Kujawach, czy północy Mazowsza. Bardzo słabe, przelotne opady będą pojawiały się dziś w kraju również w kolejnych godzinach. Jednak będzie to opad bardzo słaby, praktycznie symboliczny.

Pogoda na środę. Symboliczne opady nad Polską
Pogoda na środę. Symboliczne opady nad Polską

Powyżej mapa z prognozą zachmurzenia i opadów. Widać, że model GFS widzi słabe zachmurzenie, ale opadów już nie widzi. Pokazuje to, że dzisiaj opady nawet jak wystąpią to nie będzie to deszcz intensywny. Burze w środę oczywiście nie wystąpią wcale. Na koniec dzisiejszej prognozy jeszcze jednak pozytywna wiadomość. Ciśnienie atmosferyczne będzie dziś stabilne i ustabilizuje się na poziomie 1020 hPa. Pozytywnie wpływać to będzie na nasze samopoczucie. Po więcej aktualności pogodowych zapraszam na stronę główną portalu.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk