Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na Trzech Króli, czyli na poniedziałek 6 stycznia 2020 dla Polski. Opady marznące rano, front ciepły. Burze nie wystąpiąPogoda na Trzech Króli, czyli na 6 stycznia 2020 dla Polski. Opady marznące rano, front ciepły. Burze nie wystąpią.

Ochłodzenie, które nadeszło w weekend było tylko chwilowe. Już w niedzielę wieczorem do zachodniej części Polski wkroczył front ciepły z opadami, za którym napłynie w poniedziałek do całego kraju znacznie cieplejsze powietrze polarno morskie.

Sytuacja synoptyczna na dzień 6.01.2020, 12 UTC

W pasie od Warmii przez Kujawy i północne Mazowsze po wschód Wielkopolski i Ziemię Łódzką oraz w Kotlinie Kłodzkiej rano lokalnie możliwe opady marznące powodujące gołoledź – informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Trzech Króli przyniesie zachmurzenie umiarkowane głównie na południowym wschodzie kraju. W reszcie Polski zachmurzenie duże, ale prawdopodobne są większe przejaśnienia, punktowo słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, natomiast w pierwszej części dnia na wschodzie i centrum może spaść śnieg, który nie utworzy stałej pokrywy śnieżnej.

Wyliczana temperatura powietrza przez modele numeryczne na poniedziałek o godzinie 13 czasu środkowoeuropejskiego

Prognoza pogody na poniedziałek (IMGW-PIB)

Prognozowany obszar zachmurzenia i typ oraz zasięg opadu w poniedziałek

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz