Pogoda na weekend 7-9.10. Nie wszędzie pogoda będzie znakomita

Sprawdźmy co przyniesie nam pogoda na weekend. Większość mieszkańców kraju doświadczy dobrej, słonecznej aury. Jednak nie wszędzie pogoda będzie idealna od piątku do niedzieli. Niemiłe zaskoczenie czeka nas w części kraju w sobotę. O tym również w dzisiejszym wpisie. Zapraszam.

Pogoda na weekend. Napływ ciepłych mas powietrza

Zacznijmy od temperatur powietrza jakie czekają nas w weekend w Polsce. Piątek będzie bardzo ciepłym dniem w Polsce. Antycyklon blisko kraju oraz napływ ciepła z południa. To będą powody, że temperatura w piątek wzrośnie nawet ponad 20 stopni Celsjusza.

Pogoda na weekend. Wysokie temperatury w piątek
Pogoda na weekend. Bardzo ciepły piątek

W piątek nawet w „najchłodniejszym” regionie w kraju, na Suwalszczyźnie, termometry pokażą ponad 15 stopni Celsjusza. Podobne wartości temperatury pogoda na weekend przyniesie nam w sobotę. Napływ ciepłych mas powietrza będzie jeszcze silniejszy, dlatego też ponad 20 stopni może być w sobotę również w centrum kraju. Nieco chłodniej w sobotę na zachodzie i północy, gdzie termometry wskazywać mogą około 15-16 stopni Celsjusza..

Prognoza temperatury na sobotę dla Polski

W niedzielę zrobi się w Polsce nieco chłodniej. Nie będzie to jakieś silne ochłodzenie, jednak dwudziestek na termometrach w niedzielę już nie ujrzymy. W kraju (zwłaszcza na zachodzie) będzie w okolicach piętnastu stopni. Na wschodzie dwa, trzy stopnie mniej. Ciepło zrobi się znów w poniedziałek, ale jako, że to pogoda na weekend to na tym zakończmy część wpisu dotyczącą temperatury.

Większość weekendu pod znakiem słońca

Pogoda na weekend przyniesie deszczowy incydent w części Polski w sobotę. Jednak w skali całego kraju czekają nas dni pełne słońca i bezchmurnego nieba. Już w piątek blisko Polski znajduje się centrum mobilnego wyżu Ulrich. Wyż wpływał będzie na pogodę w Polsce. Po porannych mgłach, piątek będzie słonecznym i pięknym dniem niemal w całym kraju. Potwierdzają to mapy z prognozą zachmurzenia.

Pogoda na weekend. Mnóstwo słońca w piątek
Pogoda na weekend. Bezchmurny piątek

Zachmurzenie i mgły w piątek najdłużej utrzymywać mogą się na południu kraju. Jednak do południa bardzo słonecznie powinno zrobić się również tutaj. Gorsza pogoda w sobotę za sprawą przechodzenia nad krajem frontu atmosferycznego. Jednak o lekkim pogorszeniu aury w sobotę napiszę w kolejnej części wpisu. Tutaj przejdźmy do niedzieli, gdyż pogoda na ostatni dzień weekendu szykuje nam znów dobrą aurę. W niedzielę nad Polskę nasunie się centrum kolejnego, mobilnego wyżu z zachodniej Europy. Oznacza to znów dużo słońca i bezchmurnego nieba. Po przejściu frontu chłodnego w sobotę, w niedzielę do kraju spłynie delikatnie chłodniejsze powietrze z północnego zachodu. Ochłodzenie będzie krótkotrwałe, a dodatkowo pogoda wynagrodzi nam to pięknym, słonecznym dniem.

Pogoda na weekend. Sobota z gorszą aurą w Polsce

Sobota nie będzie tak ładna i pogodna w całym kraju jak piątek i niedziela. Przez Polskę wędrował będzie front atmosferyczny. W godzinach porannych na zachodzie, a w kolejnych godzinach w centrum, na wschodzie, a zwłaszcza na południu spodziewamy się pogorszenia aury. Poniżej sytuacja baryczna na wspomniany dzień.

Pogoda na weekend. Front chłodny nad Polską w sobote
Pogoda na weekend. Front chłodny nad Polską w sobotę

Zwłaszcza na południu kraju spodziewamy się w sobotę wzrostu zachmurzenia oraz bardziej intensywnych opadów deszczu. Lokalnie w Małopolsce, czy na Podkarpaciu spadnie do kilkunastu milimetrów deszczu a metr kwadratowy. Szczęśliwie pogorszenie aury potrwa zaledwie kilka godzin. Mam nadzieję, że nie wpłynie to bardzo na fakt, że pogoda w weekend zapowiada się nam bardzo dobrze. Zachęcam do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Prognozy pogody zamieszczali będziemy w kolejnych dniach na bieżąco na stronie głównej portalu.