Pogoda na Wielkanoc 2019 r. dla Polski. Deficyt opadów i burz, nawet 22 °C

Od poniedziałku trwa znaczne ochłodzenie w Polsce. Zgodnie z publikowaną prognozą na kwiecień 2019 r. pojawiły się epizody z cieplejszymi masami powietrza, potem wystąpiło ochłodzenie i spadł też śnieg. Aktywność burzowa jest jednak dużo niższa względem zeszłego roku.

Prognoza modelu CFS dobrze nakreśliła trend na kwiecień 2019 r. Anomalia temperatury będzie dużo mniejsza względem poprzednich miesięcy, dodatkowo zgodnie z nią występuje deficyt opadów. Zbliżona prognoza na kwiecień 2019 r. była modelu europejskiego ECMWF.

Dużo wskazuje, że nadchodzący tydzień przyniesie znaczne ocieplenie na obszarze Polski. Dalej jednak opadów będzie jak na lekarstwo.

Temperatura w Wielki Piątek

Na termometrach zobaczymy w kraju najprawdopodobniej powyżej 15 stopni. Nie powinny padać, znajdziemy się pod wpływem wyżu.

W Wielką Sobotę nawet 20 stopni na termometrach

Dużo wskazuje, że w Wielką Sobotę (20 kwietnia) na termometrach zobaczymy nawet 20 °C. Dalej w polu ciśnienia znajdować mamy się w zasięgu wyżu, dlatego raczej na opady nie mamy co liczyć.

Niedziela Wielkanocna z wysokimi temperaturami

Modele numeryczne wskazują, że również Niedziela Wielkanocna przyniesie temperatury dochodzące, a nawet przekraczające 20 stopni. Zwłaszcza na zachodzie.

W poniedziałek Wielkanocny nawet 22 stopnie

Modele numeryczne prognozują nawet 22 stopnie na zachodzie w „Lany Poniedziałek”. W całym kraju bardzo ciepło.

Prognoza na Wielkanoc 2019 r. dla Polski jest wstępna, chociaż, mając na uwadze panującą sytuacje synoptyczną nad Europejskim Obszarem Synoptycznym.

Prognoza pogody na 5 dni dla Polski