8 maja 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na żywo 11.03.2021 godz. 10.30. Opady śniegu na zachodzie. Front sunie na wschód

Pogoda na żywo 11 marca g. 10:30

Zgodnie z prognozami, które przygotowujemy dla Was od wielu, czwartek 11 marca przyniósł do kraju załamanie pogody. Podczas gdy na wschodzie kraju panuje nadal słoneczna pogoda, na zachodzie kraju niebo jest już całkowicie pokryte chmurami. Front atmosferyczny przyniósł opady. W wielu miejscach są to opady śniegu. Lokalnie dość intensywne. Zapraszamy na wpis, w którym relacjonujemy pogodę na żywo dla Polski na godzinę 10:30

Pogoda na żywo. Sytuacja pogodowa na 10.30

Na naszej zakładce z radarem opadów nad Polską widać doskonale dwie strefy opadów na zachodzie Polski. Pierwsza strefa, ta bardziej wysunięta na wschód przemieszcza się jeszcze w chłodnej, arktycznej masie powietrza (dane z windy). W związku z tym w wielu regionach w pasie od Pomorza, przez Kujawy, po Wielkopolskę i Dolny Śląsk pada śnieg. Lokalnie opady śniegu są dość intensywne. Poniżej przykładowe obrazy z kamer drogowych w okolicach Piły i Poznania. Widać tutaj, że śnieg pada intensywnie. Jednak w związku z dodatnią już temperaturą powietrza (+2 w Poznaniu) śnieg nie utrzymuje się i nie tworzy większej pokrywy śnieżnej.

Opady śniegu w Polsce. Obraz kamery drogowej niedaleko Piły
Intensywne opady sniegu. Pogoda na żywo w Polsce

Drugą strefą opadów, która znajduje się obecnie nad Polską są opady deszczu, które wkraczają właśnie na północ lubuskiego oraz do zachodniopomorskiego. Strefa opadów na zachodzie kraju przemieszcza się już w dużo cieplejszej masie powietrza. Co za tym idzie na krańcach północno zachodnich Polski padał będzie deszcz. Lokalnie opady deszczu w najbliższych godzinach będą umiarkowane.

Kolejne godziny to opady śniegu i deszczu nad Polską

W kolejnych godzinach front atmosferyczny przemieszczał będzie się nadal na wschód. Prawdopodobnie strefa opadów wkraczając w znacznie chłodniejsze, arktyczne masy powietrza zalegające na wschodzie przynosić zacznie więcej opadów śniegu. Niewątpliwie do wieczora najbardziej intensywnych opadów śniegu spodziewać się powinni mieszkańcy Polski północno-wschodniej, ponieważ to tam temperatury są wciąż najniższe. Podczas gdy na zachodzie Polski słupki rtęci wskazują już nawet +4 stopni, w Suwałkach nadal notujemy zaledwie -1.

Mróz na wschodzie Polski

Podsumowując nasz wpis z pogodą na żywo na godzinę 10:30. Przez kraj wędruje dziś front atmosferycznych przynosząc opady śniegu (w pierwszej części) oraz deszczu (bardziej na zachód). Warunki drogowe w wielu miejscach kraju są i będą dziś trudne. W związku z tym apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. W kolejnych godzinach do Polski Zachodniej wkroczy dodatkowo strefa silniejszego wiatru. Po południu i w nocy wiatr w Polsce wiać może z siłą dochodzącą nawet do 70-90 km/h. Na zakończenie, pochwalimy się Wam naszym nowym dziełem. Otóż opracowaliśmy duży wpis blogowy na temat pogody długoterminowej. We wpisie opisujemy sposoby liczenia prognoz długoterminowych, rodzaje prognoz. Opisujemy również różne modele pogodowe i źródła z których bierzemy dane do pogody długoterminowej. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z tym wpisem.