13 maja 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 1/2 maja 2021 dla Polski. Burze zanikają, ale od południa zbliża się groźny niż “DANIEL” z układem frontów

Pogoda. Niż mezoskalowy

Pogoda. W sobotę północna połowa Polski znalazła się w zasięgu słabego klina wyżowego. Nad resztę kraju nasunęła się zatoka niżu “DANIEL” wędrującego znad Morza Śródziemnego nad Alpy. Nad południe Polski nasunął się front ciepły i zaczęło napływać coraz cieplejsze powietrze polarne morskie, natomiast reszta kraju pozostała jeszcze w chłodniejszym powietrzu polarnym morskim. Wystąpiły wahania ciśnienia.

SIGNIFICANT IMGW-PIB na dzień 1.05.2021, 18 UTC

Pogoda. Fronty nad Polską

Pogoda. Dużo chmur, silne opady nadejdą z niżem

Podczas nadchodzącej nocy zachmurzenie przeważnie duże i całkowite. Początkowo opady występować mają głównie na południowym-wschodzie. Początkowo również burze. W drugiej części nocy od południa zacznie wkraczać strefa opadów wielkoskalowych. Nad ranem opady występować będą w południowej części kraju, ale przelotny deszcz może zdarzyć się też na Pomorzu Zachodnim i Podlasiu. Nad ranem możliwe są opady śniegu i deszczu ze śniegiem w Sudetach, a strefa opadów ma wędrować z południowego-zachodu na północny-wschód.

Prognoza ciśnienia, zachmurzenia oraz opadów dla Polski według modelu ECMWF wieczorem w sobotę.

Pogoda noc

Spodziewane zachmurzenie, ciśnienie i opady w drugiej części nocy z soboty na niedzielę

Pogoda w nocy. Niż daniel

Wyliczane ciśnienie, zachmurzenie i opady na godziny poranne w niedzielę dla Polski, Opady nad ranem szczególnie intensywne będą w południowej części i związane mają być z aktywnym i głębokim niżem wraz z układem frontów atmosferycznych, który przyniesie dynamiczną aurę w niedzielę.

Opady rano

Pogoda. Bardzo ciepła noc

To będzie ciepła noc w naszej części Europy. Najwyższe wartości termometry pokażą na południowym-wschodzie, gdzie termometry pokażą od 9°C do 11°C. W centrum od 5°C do 7°C. Na zachodzie od 5°C do 7°C. Natomiast na północy najchłodniej od 3°C do 6°C. Nie powinny wystąpić przymrozki, tak jak to było ubiegłej nocy, gdyż zalega zdecydowanie cieplejsza masa powietrza oraz nie brakuje chmur.

Prognoza temperatury minimalnej na godziny poranne w niedzielę według ICON.

Pogoda. Temperatura rano

Pogoda. Wiatr silniejszy w górach

Wiatr na ogół słaby i umiarkowany ze wschodu, północnego-wschodu. Silniejszy jedynie w górach i na obszarach podgórskich. W Sudetach i Tatrach powieje powyżej 60 km/h. Zdecydowanie groźniej ma być w ciągu dnia i w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Wiatr w Polsce