Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na noc 7/8 września 2022. Burze wystąpią nad Polską w ciepłym powietrzu. Na wschodzie jeszcze przymrozek przygruntowy

burze w kraju

Pogoda na noc ze środy na czwartek. Pojawią się opady i burze nad Polska. Ostatnia noc z przymrozkami we wschodniej połowie kraju.

Pogoda się zmienia. Najpierw ciepły front, jutro chłodny nad Polską

Podczas nadchodzącej nocy strefa frontu ciepłego ma powoli migrować w kierunku centrum Polski. Nad zachodnią i południowo-zachodnią częścią kraju zaznaczy się lekko niestabilna masa polarnomorska. Konwekcja przybierze charakter uniesiony, dlatego też nie przewiduje się szczególnie niebezpiecznych zjawisk w obrębie konwekcji. W strefie frontu ciepłego i za frontem ciepłym rozwijać mają się zjawiska burzowe Spodziewane są niewielkie układy wielokomórkowe lub pojedyncze komórki. W burzach możliwe są silne silne opady deszczu, do 15 mm. Z uwagi na uniesiony charakter konwekcji, w mniejszym stopniu zagrożeniem ma być silny wiatr do około 60 km/h. Ośrodki burzowe mają przemieszczać się z zachodu na wschód. Śledzić je można online.

Burze mogą występować przez całą noc punktowo na zachodzie. Na wschodzie słabnący wyż przyniesie kolejne przygruntowe przymrozki

Aktywność burzowa w środę okazała się niska nad Polską. Rozwój burz natomiast był obserwowany głównie nad Niemcami i Czechami. Jest szansa, że z biegiem godzin lokalne komórki burzowe pojawią się w zachodniej części kraju. Dziś jedyna burza zarejestrowana przez detektory wyładowań została odnotowana na Dolnym Śląsku, w rejonie Jeleniej Góry. Przewiduje się jednak w kolejnych godzinach wzrost aktywności burzowej na zachodzie kraju.

Pogoda. Prognoza burzowa na noc ze środy na czwartek (IMGW-PIB)

Pogoda na noc 7/8 września 2022. Burze wystąpią nad Polską w ciepłym powietrzu. Na wschodzie jeszcze przymrozek przygruntowy
Burzowa prognoza dla Polski

Burze podczas najbliższej nocy będą rozwijać się w umiarkowanie ciepłej masie pochodzenia polarnego. Zdecydowanie jednak wyższa aktywność burzowa wystąpi w czwartek i w nocy z czwartku na piątek. Szczególnie w początkowej fazie konwekcja może być lepiej zorganizowana. Szerzej o zbliżającym się załamaniu pogody, które związane będzie z frontem chłodnym pisaliśmy dziś na łamach naszego portalu.

Noc ze środy na czwartek przyniesie zachmurzenie małe i umiarkowane, gdzieniegdzie wzrastające do dużego, głównie na zachodzie kraju. Dlatego też tam miejscami przelotne opady deszczu i możliwe lokalne burze. Możliwa wysokość opadów do około 15 mm, na zachodzie kraju. Natomiast w kotlinach sudeckich możliwa mgła ograniczająca widzialność do 300 m. W najchłodniejszej części nocy od 1°C, 4°C na północnym wschodzie i wschodzie, około 8°C, 11°C w centrum, do 14°C, 16°C na południowym zachodzie kraju i Helu. Jedynie na Podlasiu i Lubelszczyźnie oraz miejscami Mazowszu przygruntowe przymrozki do -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy i zachodzie okresami porywisty, nad morzem do 55 km/h, wschodni i południowo-wschodni. W czasie możliwych burz w porywach do 65 km/h.

Pogoda. Prognozowana temperatura minimalna na wysokości 2 metrów, 8 września 2022, 02Z według modelu ICON

niska temperatura na wschodzie
Duży kontrast termiczny pomiędzy wschodem a zachodem Polski

Pogoda. Temperatura minimalna przy gruncie w godzinach porannych, w czwartek na obszarze Polski według SWISS-HD

chłód w Polsce
Przygruntowa temperatura w Polsce, 8 września 2022. Model SWISS-HD

Fanipogody.pl

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz