14 maja 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc z 27/28 marca 2021. Zanikające burze, silny wiatr, opady i 10 cm śniegu w górach

Pogoda. W sobotę Polska znajduje się pod wpływem zatoki niżowej, za którą odpowiedzialny jest niż znad Morza Norweskiego. Z zachodu na wschód przemieszcza się front chłodny. Przed frontem zalega cieplejsze polarne, natomiast tuż za nim spływa chłodniejsze o chwiejnej równowadze termodynamicznej. Przed głównym frontem ciśnienie atmosferyczne spada, natomiast za frontem wzrasta. Dodatkowo za pierwszym frontem wędruje drugorzędny chłodny front, na którym rozwija się konwekcja z opadami przelotnymi i burzami.

SIGNIFICANT IMGW-PIB na dzień 27.03.2021, 18 UTC

Pogoda. SIGNIFICANT IMGW-PIB

Pogoda. Zanikające burze na zachodzie, śnieg w górach i na obszarach podgórskich

Pogoda. Na przeważającym obszarze nadchodząca noc przyniesie zachmurzenie duże i całkowite z większymi przejaśnieniami. Na nizinach wystąpią opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w górach i na obszarach podgórskich śnieg oraz przyrost pokrywy śnieżnej do 5-10 cm. Lokalnie w pierwszej części nocy możliwe zanikające burze. Najbardziej prawdopodobne będą w zachodniej połowie kraju. Mają być krótkotrwałe i szybko zanikające. Towarzyszyć mogą im silniejsze porywy wiatru do 50-65 km/h, opady krupy oraz drobny grad do 1 cm. Na groźniejsze zjawiska burzowe przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Spodziewany obszar i zachmurzenie, rodzaju i natężenia opadów na godzinę 19 czasu lokalnego w sobotę według SWISS-HD.

Pogoda. Opady w Polsce

Prognoza zachmurzenia, natężenia i rodzaju opadów atmosferycznych na noc z soboty na niedzielę.

Pogoda. Opady w nocy

Wyliczane zachmurzenie i rodzaj opadów na godziny poranne w niedzielę na obszarze Polski.

Deszczowa noc

Wiosenne burze zanotowane w ciągu ostatnich 120 minut na obszarze Polski.

Pogoda. Burze nad Polską

Termometry w kraju pokażą od 1°C do 5°C. Najchłodniej będzie nad ranem na zachodzie, gdzie termometry wskażą od 1°C do 3°C. Cieplej w centrum od 3°C do 4°C. Na północy od 2°C do 4°C Natomiast na wschodzie od 3°C do 5°C. W górach i na obszarach podgórskich lekki przymrozek. Temperatura od -5°C do -1°C.

Pogoda. Temperatura w Polsce

Wiatr na ogół z zachodu, południowego-zachodu do 70-85 km/h. Silniejszy w czasie przechodzenia frontu i opadów konwekcyjnych.

Prognozowane porywy wiatru nad ranem w niedzielę według modelu ICON.

Zanikające burze można śledzić tutaj

Aktualna temperatura