Pogoda. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem zmierzają do woj. lubelskiego. Burze wystąpiły na północy Polski

Przez Polskę wędrują dziś fronty atmosferyczne o charakterze chłodnym. Wraz z frontami przez kraj przemieszczają się strefy opadów śniegu o charakterze konwekcyjnym. W chwili obecnej śnieg pada na Mazowszu, Kujawach oraz Pomorzu. Niewielkie opady śniegu obserwowane są też w Małopolsce.

Opracowanie grafiki meteoprognoza.pl


Wkrótce opady śniegu znad Mazowsza wkroczą na Lubelszczyznę. Śnieg zacznie padac początkowo w północnej i północno-zachodniej części woj. lubelskiego, by w kolejnych godzinach swym zasięgiem objąć większą część województwa.

W ciągu nocy, zgodnie z naszą prognozą opady nie odpuszczą w dzielnicach centralnych i wschodnich. Przy ujemnej temperaturze powietrza powietrza w dolnych warstwach troposfery będą to opady śniegu, choć niektore modele meteorologiczne wciąż widzą opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Punktowo prawdopodobny deszcz ze śniegiem.

Przelotne opady śniegu wystepować będą na wschodzie Polski praktycznie przez całą noc. Opady opuszczą nasz kraj dopiero we wtorkowy poranek. Do wtorkowego poranka w wielu miejscach Mazowsza, lubelskiego, Ziemi Świętokrzyskiej i Podkarpacia zrobi sie biało. 

Prognozowana temperatura powietrza 2 m w nocy z poniedziałku na wtorek i obszar oraz typ opadów w nocy