Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Opady śniegu na wschodzie Polski. Ile potrwa śnieżyca. Czy śnieg się utrzyma?

Śnieżyca w Polsce


Od wczoraj we wpisach prognozowaliśmy, że nad Polską zacznie sypać śnieg. Faktycznie tak się stało. Ubiegłej nocy śnieg padał na zachodzie kraju. Od godzin porannych dostawaliśmy w mediach społecznościowych kolejne zdjęcia z regionów centralnych. Z lekką zazdrością zerkaliśmy z Lublina na obrazki zabielonych ulic i trawników w miastach centralnej Polski.

Jednak prognozy jednoznacznie wskazywały, że opady śniegu dotrą w środę również na wschód. Tak też się stało i od dwóch godzin mamy do czynienia z opadami śniegu na Mazowszu, Ziemi Świętokrzyskiej i Lubelszczyźnie. Obecne położenie strefy opadów wg. radaru opadów IMGW.

IMGW-PIB

Strefa opadów powoli przesuwa się na wschód z odchyleniem na południowy-wschód. Oznacza to, że przed mieszkańcami Lubelszczyzny, a także Podkarpacia wieczór i noc z obfitymi, ciągłymi opadami śniegu.

Temperatura powietrza na tą chwilę nie pozwala na utrzymywania się śniegu i przyrost pokrywy śnieżnej. Jednak wraz z upływem godzin temperatura na wschodzie Polski spadnie w okolice zera, a nawet czeka nas delikatny mróz. Wiele wskazuje na to, że podczas nadchodzącej nocy śnieg zdoła utrzymać się i czeka nas zimowy poranek.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk