Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na 26 lutego 2021. Ochłodzenie, opady deszczu i więcej chmur w Polsce

Zatoka w polu geopotencjału


Pogoda. W piątek Polska znajdzie się pod wpływem płytkiej zatoki niżowej związanej z układem niżowym o imieniu „ERICK”, który znad Skandynawii przemieści się nad Rosję. Przed frontem chłodnym zalegać ma powietrze zwrotnikowe. Tuż za frontem rozpocznie się napływ chłodniejszej masy polarnej z północnego-zachodu. Przed frontem ciśnienie będzie spadać, natomiast po przejściu frontu zacznie wzrastać za sprawą nasuwania się klina wyżowego znad Wysp Brytyjskich.

Sytuacja synoptyczna na dzień 26.02.2021, 12 UTC

Pogoda. Sytuacja synoptyczna na dzień 26.02.2021, 12 UTC

Należy również wspomnieć, że zredukowany zostanie klin w środkowej i górnej troposferze. Jego miejsce zacznie zajmować zatoka w polu geopotencjału wypełniona chłodniejszym powietrzem. Po przejściu frontu znajdziemy się pod wpływem wyżu znad Wysp Brytyjskich, który utrwali w najbliższych dniach napływ z północnego-zachodu.

Pogoda. Klin ciepła w środkowej troposferze będzie redukowany.

Pogoda. Wzrost zachmurzenia i opady przemieszczające się z północnego-zachodu na południowy-wschód

Na przeważającym obszarze Polski dziś zachmurzenie duże i całkowite. Przez cały dzień pogodnie lub zachmurzenie małe na południu kraju. Z północnego-zachodu na południowy-wschód wędrować ma strefa opadów atmosferycznych. Na ogół opady deszczu mają być słabe.

Prognoza zachmurzenia i opadów na piątek, 26 lutego 2021 dla Polski. Na zielono zaznaczono prawdopodobny obszar opadów deszczu.

Pogoda. Wzrost zachmurzenia i opady
Pogoda. Chmury i opady
Chmury i deszcz w Polsce

Najcieplej będzie w południowej części kraju

Najcieplej będzie w południowej części Polski, gdzie temperatura wyniesie od 11°C do 18°C. Na wschodzie termometry pokażą od 7°C do 14°C. W centrum od 5°C do 11°C. Na zachodzie od 6°C do 9°C. W północnej części kraju od 6°C do 10°C. Natomiast na zachodzie od 5°C do 10°C.

Prognozowana maksymalna temperatura powietrza w drugiej części dnia w piątek.

Maksymalna temperatura powietrza na dzień 26 lutego 2021.

Pogoda. Nasilający się wiatr w kraju

Wiatr ma być przeważnie słaby i umiarkowany. Silny jedynie nad morzem do 65 km/h oraz wysoko w górach. W południowej części Polski jeszcze z kierunków południowych, ale na pozostałym obszarze zmieniający kierunek na zachodni, a także północno-zachodni.

Prognoza porywów wiatru na drugą część dnia w piątek na obszarze Polski według modelu ICON.

Wiatr w Polsce

Aktualna temperatura

Położenie opadów

Prognoza wiatru tutaj

Źródła grafik: dwd.de, wetterzentrale.de, meteologix.com, meteomodel.pl, ventusky.com

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz