Chwilowa poprawa pogody postępuje nad Polską. Wkrótce wkroczy front chłodny z opadami, możliwe burze

W niedzielę Polska znajduje się pod wpływem głębokiego układu niskiego ciśnienia, jaki przez Wolny Instytut Meteorologiczny w Berlinie otrzymał imię „IGOR”. Ulokowany jest on w rejonie Oslo z ciśnieniem w okolicach 960 hPa. Wkrótce zacznie się on wypełniać.

Sytuacja synoptyczna na dzień 17 marca 2019 r. według DWD. Polska w rozległym ciepłym wycinku niżu. Od zachodu w drugiej części dnia wkroczy front chłodny z opadami, niewykluczone są nawet słabe burze. W poniedziałek cały kraj będzie już w dużo chłodniejszej masie powietrza i z powodzeniem formować ma się w nim konwekcja wewnątrzmasowa z opadami, a nawet lokalnymi burzami.

Poranne zdjęcie satelitarne obrazujące zachmurzenie panujące w ciepłym wycinku niżu. Chmury z miejscowymi opadami przemieszczają się dalej na północny-wschód. Wkrótce słońcem objęta będzie też m.in centralna i wschodnia część kraju. Szczególnie ciepło będzie dzisiaj na południu, blisko 20 stopni. W drugiej części dnia wkraczać ma jednak do nas front chłodny z opadami, jaki przemieszczać ma się dość szybko w kierunku wschodnim, psując pogodę na pozostałym obszarze Polski

Więcej o dzisiejszej pogodzie poniżej

Pogoda na 16 dni dla Polski

Sprawdź położenie opadów i chmur