Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Prognoza pogoda na noc z soboty na niedzielę. Front nad Polską, nadejdzie niż śródziemnomorski. Opady deszczu. Wiatr ucichnieW sobotę Polska znajdowała się pod wpływem systemu frontów atmosferycznych przynoszących opady deszczu. W kolejnych godzinach od południa do kraju wkroczy kolejna strefa, tym razem silniejszych opadów deszczu związana z niżem znad Morza Śródziemnego, który wkroczy od południa do kraju.

Noc z soboty na niedzielę będzie kolejną ciepłą nocą w Polsce. Po bardzo ciepłej sobocie, w nocy temperatury w wielu regionach kraju nadal wynosić będą nawet 8 stopni Celsjusza. Takie temperatury panowały będą na południowym wschodzie, gdzie w pierwszej części nocy temperaturę podnosił będzie wiatr halny.

IMGW-PIB

W centrum kraju 6-7 stopni ciepła. 4 stopnie na północy Polski. Najchłodniej na zachodzie i południowym zachodzie Polski. W regionach zachodnich zaledwie 2 stopnie ciepła.

Nadchodzącej nocy wiatr będzie się uspokajał. W pierwszej części nocy na południu może jeszcze występować wiatr halny. Jednak z każdą godziną wiatr będzie tracił na sile.

Tak jak wspominałem. W kolejnych godzinach od południa do Polski wkraczać zacznie strefa opadów deszczu, która w nocy wędrować będzie przez Polskę. Związana z niżem przemieszczającym się z południa Europy.

Na powyższych mapach widać, że strefa opadów przetoczy się przez cały kraj. Miejscowo opady mogą być naprawdę mocne. Występować mogą ulewy.

Na północy kraju wystąpić w nocy mogą mgły. Lokalnie mgły mogą być gęste.

https://fanipogody.pl/pogoda-dlugoterminowa-na-16-dni-dla-polski-gwaltowne-ochlodzenie-nawet-40-cm-sniegu-atak-zimy-w-gorach-ochlodzenie-na-swieta-i-deszcz-oraz-burze-w-europie/

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk