Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Prognoza pogody na czwartek 6 grudnia. Ocieplenie w Mikołajki. Pojawią się opady deszczu. Burze nie wystąpią

W piątek 6 grudnia Polska znajdzie się pod wpływem ośrodka niskiego ciśnienia QUENTIN z centrum nad Morzem Bałtyckim. Niż i związany z nim system frontów atmosferycznych wpłynie na pogodę w Polsce północnej. Reszta kraju nadal pozostanie pod wpływem wału wyżowego z Europy Centralnej.

Sytuacja ta znacząco wpłynie na pogodę w Mikołajki nad Polską. W większości Polski pogoda nadal będzie ładna i słoneczna. Tylko regiony północne znajdą się pod chmurami przynoszącymi opady deszczu (z rana możliwe są opady marznące).

Piątek będzie ciepłym dniem w Polsce. Najcieplej w strefie oddziaływania frontu atmosferycznego. Na północy kraju temperatury wzrosną do plus 4 stopni. Podobne temperatury na Kujawach i Wielkopolsce, choć w tych regionach w pierwszej części dnia powinno obyć się bez deszczu. Południowy zachód Polski (Dolny Śląsk, lubuskie) to nawet 5 stopni powyżej zera. Najchłodniej na wschodzie i południu Polski. Tutaj 1-2 stopnie Celsjusza.

Poniżej prezentujemy mapy z prognozami opadów nad Polską. Mapy pokazują prognozę opadów na piątek na godziny 8, 12 i 15.

Widać tutaj doskonale, jak wejście frontu wgłąb Polski blokowane jest przez ośrodki wysokiego ciśnienia pod których wpływem będzie Polska centralna i południowa. Strefa opadów rozprzestrzenia się po dzielnicach północnych, widać jej ekspansję na wschód, jednak strefa nie postępuje na południe kraju.

Niestety w piątek wzmagał się będzie wiatr. Porywy wiatru do 50 km/h możliwe będą praktycznie w całym kraju. Warto dodać, że im dalej na północ Polski tym wiatr będzie w piątek 6 grudnia silniejszy.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk