Pogoda. Prognoza pogody na niedzielę. Nadal ciepło w Polsce. Mniej opadów. Coraz silniejszy wiatr. Burze nie wystąpią

Niedziela nie przyniesie większych zmian w pogodzie nad Polską. Najważniejszy w naszej dzisiejszej prognozie pogody pozostanie wiatr. To na nim należy się skupić, gdyż jego siła z każdą godziną będzie wzrastać.

Jednak zanim napiszemy o wietrze wspomnimy o najbardziej pozytywnym aspekcie prognozy pogody na niedzielę dla Polski. A tym pozytywnym aspektem z pewnością będzie ciepło. Pisząc o cieple mamy na myśli temperatury sięgające nawet 10 stopni Celsjusza na zachodzie kraju. 6-7 stopni w pasie Polski centralnej od Pomorza, przez Mazowsze, Ziemię Łódzką, po Małopolskę. Na wschodzie będzie równie ciepło. Od 4 stopni w Bieszczadach, po 5-6 kresek na termometrach w pasie Polski wschodniej.

IMGW-PI

Kolejnym pozytywem pogody na niedzielę będzie fakt, że opady deszczu towarzyszyły będą wyłącznie mieszkańcom Polski północnej (w tym miejscu przepraszamy mieszkańców Polski północnej ciesząc się ich pechem).

Na powyższych mapach prognozy opadów atmosferycznych nad Polską widać, że opady deszczu w niedzielę obejmą wyłącznie dzielnice północne i częściowo zachodnie naszego kraju. W pozostałej części Polski niedziela powinna upłynąć pod znakiem dość pogodnej aury, bez opadów atmosferycznych. Opady co prawda będą wędrowały na południowy wschód i w godzinach wieczornych dotrą również na wschód, jednak wierzymy, że mieszkańcy wschodniej Polski zdążą wykorzystać chwile z dobrą pogodą na niedzielny spacer.

Niestety, na koniec naszej prognozy na niedzielę musimy przejść do negatywów. W niedzielę z każdą godziną na sile będzie przybierał wiatr. W wielu miejscach Polski wiatr osiągnie siłę ponad 50 km/h. Niewykluczone są porywy wiatru do ponad 60 km/h. Bardzo mocno powieje w górach. W Tatrach porywy wiatru do nawet 120 km/h. Jeszcze mocniej wiatr wiał będzie w Sudetach. W tym regionie do nawet 140km/h. Niestety, zaczynając od niedzieli musimy przygotować się na dość silny wiatr w Polsce.