Pogoda. Prognoza pogody na noc z niedzieli na poniedziałek. Front nad Polską. Silny wiatr. Ostrzeżenia przed wiatrem dla Polski

Nad Polską przez cały dzień dominował układ frontów atmosferycznych. Przetaczające się przez Polskę fronty przynoszą opady deszczu i silny wiatr. Nie inaczej będzie również podczas nadchodzącej nocy,

Nadchodząca noc będzie deszczowa na wschodzie kraju. Deszcz padał będzie w pasie od Warmii i Mazur, przez Podlasie, Lubelszczyznę, po Podkarpacie. Będą to opady deszczu. Śnieg padał będzie wyłącznie wysoko w górach, ale i tam ze względu na ciepły wiatr halny jego opady śniegu nie są wcale pewne.

IMGW

To będzie ciepła noc w Polsce. Od 5 stopni na południu kraju (wspomniany wiatr halny), przez 2-3 stopni w centrum kraju. Najchłodniej, ale nadal minimalnie powyżej zera na północy kraju.

Na północy również problemem podczas nadchodzącej nocy będzie wiatr. Bliskość ośrodka niskiego ciśnienia, bardzo duży gradient baryczny. Wszystko to złoży się na bardzo silny wiatr na pomorzu. Nad samym morzem wiatr morze wiać z prędkością przekraczającą 100 km/h. W głębi kraju porywy wiatru sięgać będą 70-80 km/h.

W drugiej części nocy, strefa opadów deszczu opuści Polskę wschodnią. Do rana w kraju już nie powinno padać. Uspokajać się będzie również wiatr. Wichura tak jak szybko nadciągnie nad północne regiony, tak samo szybko opuści nasz kraj.