Pogoda. Prognoza pogody na noc z niedzieli na poniedziałek. Gęste mgły oraz silny wiatr na południu Polski

Północny zachód i zachód Polski nadal znajduje się pod wpływem frontu atmosferycznego. Nie będzie się to jednak objawiało opadami deszczu, a jedynie zwiększonym zachmurzeniem.

Uwaga na mgły nadchodzącej nocy

Wszystko wskazuje na powtórkę z nocy ubiegłej, czyli w wielu miejscach Polski utworzą się mgły. Lokalnie mgły mogą być gęste i ograniczać będą widoczność do nawet 100 metrów.

Największe szanse na mgły prognozy wyliczają dla Polski wschodniej i częściowo centralnej. Mgliście w nocy z niedzieli na poniedziałek będzie na Lubelszczyźnie, północy Podkarpacia oraz Mazowszu.

Mieszkańców Polski południowej ostrzegamy przed silnym wiatrem. W górach prędkość wiatru dzisiejszej nocy przekraczała będzie nawet 120 km/h. Na południu kraju w wielu miejscach powieje nawet 80km/h. Na południu kraju możliwy jest wiatr halny.

I to właśnie tam gdzie wiał będzie halny noc będzie najcieplejsza. Na południowym zachodzie termometry wskazać mogą nawet powyżej 10 stopni. My od siebie prognozujemy, że podobne temperatury mogą pojawić się w nocy w Małopolsce i na Podkarpaciu. Na pozostałym obszarem Polski temperatury w nocy w okolicach 5-7 stopni. Przed nami kolejna dość ciepła jak na drugą dekadę listopada noc.

Zachęcamy do zapoznania się z prognozą długoterminową do końca listopada