Północny zachód i zachód Polski nadal znajduje się pod wpływem frontu atmosferycznego. Nie będzie się to jednak objawiało opadami deszczu, a jedynie zwiększonym zachmurzeniem.
Uwaga na mgły nadchodzącej nocy
Wszystko wskazuje na powtórkę z nocy ubiegłej, czyli w wielu miejscach Polski utworzą się mgły. Lokalnie mgły mogą być gęste i ograniczać będą widoczność do nawet 100 metrów.
Największe szanse na mgły prognozy wyliczają dla Polski wschodniej i częściowo centralnej. Mgliście w nocy z niedzieli na poniedziałek będzie na Lubelszczyźnie, północy Podkarpacia oraz Mazowszu.
Mieszkańców Polski południowej ostrzegamy przed silnym wiatrem. W górach prędkość wiatru dzisiejszej nocy przekraczała będzie nawet 120 km/h. Na południu kraju w wielu miejscach powieje nawet 80km/h. Na południu kraju możliwy jest wiatr halny.
I to właśnie tam gdzie wiał będzie halny noc będzie najcieplejsza. Na południowym zachodzie termometry wskazać mogą nawet powyżej 10 stopni. My od siebie prognozujemy, że podobne temperatury mogą pojawić się w nocy w Małopolsce i na Podkarpaciu. Na pozostałym obszarem Polski temperatury w nocy w okolicach 5-7 stopni. Przed nami kolejna dość ciepła jak na drugą dekadę listopada noc.
Zachęcamy do zapoznania się z prognozą długoterminową do końca listopada
„The latest monthly forecast from ECMWF shows strong positive anomalies for December/January. Instead of a cold and deep vortex, it actually hints at a weaker and warmer stratospheric circulation. That is a strong sign of a collapsed polar vortex, and high probability of a sudden stratospheric warming event by the end of the year.”
Źródło: https://www.severe-weather.eu/global-weather/polar-vortex-update-warming-collapse-winter-fa/
No i to by było na tyle, jeśli chodzi o zimę trzydziestolecia. Co dalej? Przeleci jakiś meteor niesamowicie blisko Ziemi w odległości kilkunastu jednostek astronomicznych od błękitnej planety?
Oh, the weather outside is boring…