Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Prognoza pogody na noc z poniedziałku na wtorek. Ciepła i pogodna noc. Lokalnie możliwe mgły

Poczynając od poniedziałku nad Polskę napływa ciepłe powietrze z Afryki i południa Europy. Z każdym dniem robiło się będzie coraz cieplej. Cieplejsze będą również noce. Wliczając już noc z poniedziałku na wtorek w Polsce (na nizinach) nie wystąpią przez kilka nocy ujemne temperatury.

IMGW-PIB

Jak widzimy na powyższej prognozie pogody na noc wydanej przez synoptyków IMGW, wszędzie w Polsce będzie ciepło. Od 0 w górach, przez 1 stopień na terenach podgórskich (i na Suwalszczyźnie). Reszta kraju to 4-5 stopni powyżej zera.

Warto dodać, że z każdą godziną od południa napływać będzie coraz cieplejsze powietrze z południa. Napływ ten widać na grafice tytułowej naszej dzisiejszej prognozy na noc. Widać na niej, że już w godzinach porannych, tuż za naszą południową granicą znajdzie się bardzo ciepła masa powietrza.

Opady podczas dzisiejszej nocy nie powinny występować nad naszym krajem (jest pewna szansa na słabe opady na krańcach północnych Polski). Lokalnie na północnym wschodzie i na południu możliwe są mgły. Nie będą to jednak mgły gęste. W przypadku ich wystąpienia, prosimy jednak kierowców o zdjęcie nogi z gazu, gdyż mogą one ograniczać widzialność do kilkuset metrów. Na poniższej prognozie opadów widać, że deszcz minie Polskę od północy. Nie jesteśmy jednak pewni, co do wystąpienia opadów.

Nad Polską uspokoi się również wiatr. Silniej powiać może jedynie na południu. Będzie to ciepły wiatr fenowy. Nie powinien być on uciążliwy na nizinach. Porywy wiatru w górach sięgać mogą 70-80 km/h.

Jak widać nadchodząca noc będzie spokojna nad naszym krajem. Wszystko wskazuje na to, że podobnie będzie w przeciągu najbliższych dni i nocy nad Polską.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk