Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Prognoza pogody na noc z środy na czwartek. Mroźna noc na początek roku. Mgły na zachodzie. Opady i burze nie wystąpią

Polska w pierwszym dniu 2020 roku znajduje się pod wpływem wyżów, które dominują w Europie Centralnej i Zachodniej. Tylko na krańce północne kraju wpływa mało aktywny front ciepły. Nie przyniesie on jednak opadów w Polsce.

Jedynym wpływem frontu atmosferycznego na północne regiony kraju będzie wyższa temperatura. Nad morzem nie wykluczone są temperatury lekko powyżej zera. W pozostałych regionach Polski dzisiejsza noc będzie mroźna. Od -2 stopni na zachodzie kraju, przez -3-4 w centrum i na południu. Na terenach podgórskich i w górach bardzo mroźno. W górach nawet -8 stopni. Nie wykluczone jest nawet mróz dwucyfrowy.

W nocy, podobnie jak podczas dnia mocniej powieje jeszcze na północy i na wschodzie kraju. Strefa wiatru przesuwała się będzie na wschód. W strefie spokojniejszego wiatru, przy inwersji spowodowanej wyżem nie wykluczamy wystąpienia mgieł. Największe prawdopodobieństwa wystąpienia mgieł prognozujemy na zachodzie, w centrum i na południowym-zachodzie kraju. Przy ujemnej temperaturze powietrza nie można wykluczyć, że mgły będą zamarzały po zetknięciu z powierzchnią ziemi, czy na przykład karoserią samochodów.

Poza mgła nie prognozujemy żadnych zagrożeń pogodowych podczas nadchodzącej nocy. Zachęcamy do zapoznania się z długoterminową prognozą pogody na cały styczeń dla Polski.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk