Nad Polską przemieszcza się front okluzji. Front nie jest zbyt aktywny, jednak wraz z nim z zachodu na wschód przemieszcza się strefa słabych, przelotnych opadów deszczu. Wraz z frontem do Polski zachodniej napływać zacznie cieplejsze powietrze z zachodu.

Taka sytuacja będzie miała swoje odzwierciedlenie w wartościach temperatury nad Polską podczas nadchodzącej nocy. W czasie, gdy na wschodzie kraju będziemy mieli z lekkim mrozem, na zachodzie słupki rtęci pokażą temperatury na poziomie 2 stopni na plusie. Najchłodniej będzie na południu i południowym wschodzie. Na nizinach mróz do -4 stopni. Na terenach podgórskich i w górach do nawet -9.

IMGW-PIB

Tak jak wspominaliśmy w pierwszym akapicie, wrz z wędrówką wypełniającego się frontu okluzji przez Polskę w nocy wędruje strefa opadów deszczu. Na zachodzie będą to słabe, bardzo słabe opady samego deszczu. W regionach centralnych, w kolejnych godzinach nocnych deszcz może przechodzić w opady deszczu marznące. Nad ranem na wschodzie możliwe są słabe opady śniegu, jednak jest to scenariusz mało prawdopodobny.

Bardziej prawdopodobnym scenariuszem są opady marznące. W przypadku ich wystąpienia, w regionach centralnych i wschodnich nad ranem sytuacja na drogach może być niekorzystna. Warto jednak zaznaczyć, że opady będą przelotne i lokalne. Stąd prosimy przed porannym wyjechaniem na drogi zweryfikować, czy nie mamy do czynienia ze śliską powierzchnią drogi, czy chodnika.

Wraz ze strefą frontu wzrośnie siła wiatru. W pierwszej części nocy silniejszy wiatr pojawi się na zachodzie i północy Polski. Strefa silniejszego wiatru przemieszczała się będzie z zachodu na wschód. Prędkość wiatru nie będzie przekraczała jednak 50 km/h.

.

1 Komentarz

  • Regen
    Posted 8 stycznia 2020 06:15 0Likes

    AREK RUP NOWY LEJAŁT

    A teraz na poważnie. Mieliście od nowego roku (czy jakoś tak) wprowadzić nowy wygląd strony. Ale marzec? Nie. Raczej od nowego roku. Chyba. Albo że pierwszy kwartał tego roku? Szczerze mówiąc nie pamiętam już dokładnie. Tak czy inaczej, dajcie chociaż przedsmak jak będzie wyglądała nowa strona.

    Prawie 3*C za oknem i zalegający szron.

Skomentuj

Kochamy pogodę i wszystko co z pogodą jest związane. Burze, upały, czy prognozy pogody.