Pogoda. Prognoza na noc. Zanikające opady i niskie temperatury. Burze nie wystąpią

Strefa zachmurzenia warstwowego, która przynosiła opady deszczu na południu i wschodzie opuściła już nasz kraj. Centrum, wschód i południe Polski z większymi rozpogodzeniami. Jedynie na północy i zachodzie kraju możliwe przelotne opady pochodzenia konwekcyjnego.

IMGW-PIB.

Północ Polski pozostaje pod wpływem frontu okluzji. Tutaj też przez całą noc możliwe będą opady deszczu o charakterze przelotnym. Opady deszczu w północnej części kraju możliwe będą właściwie przez całą noc. Opady te będą jednak zanikały. Przelotne opady możliwe również na Kujawach i Karpatach oraz zachodzie. Na pozostałym obszarze Polski bez opadów.

Polska znajduje się pod wpływem mas powietrza PPms (polarno-morskie stare). Są to chłodniejsze masy powietrza od tych, które zalegały nad naszym krajem przez ostatnie doby i uległy przetransformowaniu. Stąd też temperatury nadchodzącej nocy będą niższe niż podczas ostatnich nocy. Na obszarze Polski prognozujemy wystąpienie temperatur od 3 do 5 stopni Celsjusza. Tylko na obszarach podgórskich temperatury spadną w okolice zera. W tych regionach nie wyklucza się przygruntowych przymrozków.

IMGW-PIB

Podczas nadchodzącej nocy wiatr nie będzie dawał się we znaki. W większości Polski będzie nieodczuwalny. Tylko w górach i nad samym morzem wiatr może w porywach być umiarkowany. W związku z tym wzrośnie ryzyko występowania mgieł. Te nie powinny być jednak gęste. Mimo wszystko zwracamy na to uwagę kierowców.

Zachęcamy również do zapoznania się z prognozą pogody na cały listopad